Verslas

2015.09.08 13:45

Būsimo „Akropolio“ Rygoje statybvietėje kol kas – tik katės ir laidų degintojai

„Akropolis Group“ žadėjo, kad Rygoje prekybos centras „Akropolis“ pradės veikti kitais metais. Tačiau kol kas realios jo statybos dar nevyksta – statybų aikštelėje kol kas matyti tik smėlio krūvos, gyvena katė su keliais kačiukais, greta tvoros asocialūs asmenys kūrena laužus.

„Akropolis Group“ žadėjo, kad Rygoje prekybos centras „Akropolis“ pradės veikti kitais metais. Tačiau kol kas realios jo statybos dar nevyksta – statybų aikštelėje kol kas matyti tik smėlio krūvos, gyvena katė su keliais kačiukais, greta tvoros asocialūs asmenys kūrena laužus.

Rygos „Akropoliui“ parinkta vieta judrioje Maskavas gatvėje. Tačiau iš tolo jo nepamatysi. Ten, kur turėtų kilti naujas prekybos centras, kol kas plyti tik tuščia aikštelė. 15min.lt nuvyko apžiūrėti, kaip ji atrodo.

Prie pagrindinio įvažiavimo į būsimojo „Akropolio“ aikštelę žurnalistus pasitiko tik raina katė su dviem poros mėnesių kačiukais. Šalia tvoros, kuri nuo gyvenamųjų namų nutolusi vos per kelias dešimtis metrų, atrodo, kad žmonės degino laidus. Nepanašu, kad jau kitąmet ten duris atverti turėtų didžiulis „Akropolis“.

Vietoje, kur dabar turėtų iškilti prekybos centras, anksčiau veikė gamykla. Ji jau yra nugriauta – aikštelė yra tuščia, neskaitant didelių smėlio krūvų ir šiukšlių.

Birželį „Akropolis Group“ plėtros departamento vadovas Arvydas Tyla 15min.lt pasakojo, kad į prekybos centrą Maskavas gatvėje Rygoje bus investuota per 100 mln. eurų. Tada jis minėjo, kad netrukus prasidės realūs statybos darbai. Tačiau, praėjus beveik pusei metų, aikštelė vis dar yra tuščia.

„Iš pradžių buvo planuota, gavus leidimą, įrenginėti pamatus, tuo pat metu derinti antžeminės projekto dalies dokumentaciją. Tačiau vėliau nusprendėme visus statybos darbus pradėti tada, kai bus iki galo sutvarkyti visi dokumentai ir gautas leidimas antžeminės dalies statybai“, – 15min.lt sakė SIA „Akropolis LV“ valdybos narys Kasparas Cinitis.

Todėl dabar nėra aiški nei statybų pradžios, nei pabaigos data.

„Šiuo metu su atsakingomis Latvijos institucijomis yra derinama Rygos AKROPOLE antžeminės pastato dalies projekto techninė dokumentacija. Statybos darbų pradžios ir pabaigos datos priklausys nuo šio proceso eigos“, – sakė K. Cinitis.

Dėl to vis dar nepasirinktas ir generalinis statybos darbų rangovas: „Nes derinant techninę projekto dokumentaciją galimi tam tikri sprendinių pokyčiai, kurie turi būti įvertinti prieš pasirašant generalinės rangos sutartis.“

A. Tyla anksčiau 15min.lt yra pasakojęs, kad Rygos „Akropolis“ bus šiek tiek panašus į Kauno „Akropolį“.

„Maskavas projektas Rygoje įgyvendinamas buvusios Kuznecovo porceliano gamyklos teritorijoje. Todėl architektūriniai sprendimai buvo priimami, atsižvelgiant į šios Rygos dalies istoriją, atstatant dalį pramoninių pastatų, kurie labiausiai atspindi senąją Kuznecovo gamyklos dvasią bei laikmetį ir kurie bus integruoti į prekybos centro interjerą.

Šiuo požiūriu Rygos „Akropolio“ projektas bus kiek panašus į Kauno „Akropolį“. Kita vertus, Rygos „Akropolio“ projektas numato, kad čia bus įkurtas Verslo centras – panašus į tą, kuris yra šalia Vilniaus „Akropolio“, – pasakojo A. Tyla.