Verslas

2012.11.22 22:50

Prezidentė aplankė Briuselyje protestuojančius regiono ūkininkus

ELTA 2012.11.22 22:50

Neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje dalyvaujanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su į Briuselį atvykusiais mūsų šalies ūkininkais ir padėkojo jiems už paramą.    

Neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje dalyvaujanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su į Briuselį atvykusiais Lietuvos ūkininkais, kurie protestuoja kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis, ir padėkojo jiems už paramą.

„Dėkoju ūkininkams už palaikymą. Labai svarbu, kad Jūs esate čia, Briuselyje. Lietuvos laukia sunkios derybos dėl daugiamečio Europos Sąjungos biudžeto. Visiems linkiu susikaupimo, kantrybės ir ištvermės siekiant geriausio mūsų šaliai rezultato", – sakė Prezidentė.

Derybose Lietuva siekia, kad tiesioginės išmokos mūsų ūkininkams greičiau artėtų prie Europos Sąjungos vidurkio. Šiuo metu išmokos Baltijos šalių ūkininkams yra mažiausios visoje Europoje.

Kaip jau skelbta, Prezidentė D. Grybauskaitė, prieš derybas dėl naujojo 2014-2020 m. ES biudžeto susitikusi su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Hermanu Van Rompuy`u ir Europos Komisijos pirmininku Jose Manuel Barroso, pabrėžė, kad mūsų šaliai derybose svarbu užsitikrinti žemės ūkio, struktūrinių fondų ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimą.

Tačiau, pasak Prezidentės, svarbiausia užsitikrinti Lietuvai naudingiausią bendrą finansinį paketą.

„Derybose sieksime, kad tiesioginės išmokos ūkininkams greičiau artėtų prie ES vidurkio, Lietuvai nebūtų taikomi griežti struktūrinės paramos apribojimai, taip pat užsitikrinti adekvačią finansinę paramą Ignalinos AE uždarymui, kaip tai numatyta Lietuvos Stojimo į ES sutartyje. Svarbiausia užsitikrinti, kad bendras finansinis paketas septyneriems ateities metams būtų ne mažesnis nei turėjome 2007-2013 metais“, – teigia Lietuvos vadovė.

Pasak šalies vadovės, Lietuva palaiko ES siekį taupyti, tačiau biudžetas neturi būti mažinamas ekonomiškai silpnesnių valstybių sąskaita. Skirstant ES paramą būtina įvertinti specifinę kiekvienos šalies padėtį, laikytis teisingumo principo ir už tikrinti, kad valstybės narės galėtų įvykdyti prisiimtus ES įsipareigojimus.

Nuo krizės labiausiai nukentėjusios, tačiau būtinas finansinės drausmės priemones priėmusios Baltijos šalys šiuo metu gauna pačią mažiausią paramą, tiesioginės išmokos žemdirbiams taip pat mažiausios ES. Tai, pasak Prezidentės, prieštarauja Europos sanglaudos idėjai ir didina atotrūkį tarp turtingų ir mažiau išsivysčiusių ES regionų.