Verslas

2014.11.25 20:02

FNTT: sukčiai vis išradingiau grobsto ES paramą

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų teigimu, artėjant naujam europinės paramos periodui, sukčiai tampa vis išradingesni.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų teigimu, artėjant naujam europinės paramos periodui, sukčiai tampa vis išradingesni.

Siekiant koordinuoti lėšų grobstymo prevenciją tarnyboje surengtame pasitarime atsakingų institucijų atstovai sutarė derinti sukčiavimo prevencijos veiksmus, siekiant užkardyti bendrijos finansinės paramos lėšų grobstymą nuo neskaidrių jos gavėjų ir naudotojų. 

Pasak institucijų vadovų, per ateinančių šešerių metų laikotarpį bus siekiama ne dirbti su pasekmėmis, o užkirsti kelią galimiems nusikaltimams iki išmokant paramos lėšas.

„Pastebimos tendencijos,  kai vienai finansavimo sričiai prikuriama daug įmonių, vienas valdytojas valdo daug įmonių, finansavimo šaltiniai – fiktyvūs, neinvestuoja savų lėšų. Tų modelių yra labai daug.  Jie nėra vienodi. Periodas yra didelis. Mes paramą gaunam jau daugiau nei 14–15 metų, tai lietuvaičiai tikrai yra gabūs žmonės“, – tikina FNTT direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Rameikis. 

„Pagrindinės problemos buvo finansavimas, vertinimas. Problema , kad iš tikrųjų projektai buvo kartais dirbtinai suskaldomi arba atvirkščiai – dirbtinai sujungiami. Iš tos praktikos, kuri sukaupta per ilgą laikotarpį, mokėsime naujajame laikotarpyje identifikuoti tas veiklas ir galbūt pradėti kovoti ne su pasekmėmis, o vykdyti stipresnę prevenciją“, – mano Nacionalinės mokėjimo agentūros direktorius Erikas Bėrontas.