Verslas

2014.11.24 17:25

Ukraina įsigis milijardą kubinių metrų rusiškų dujų

ELTA 2014.11.24 17:25

Iki 2014 metų pabaigos Ukraina įsigis milijardą kubinių metrų rusiškų dujų. Apie tai pareiškė „Naftogaz“ vadovas Andrejus Kobolevas, informuoja „Reuters“.

Iki 2014 metų pabaigos Ukraina įsigis milijardą kubinių metrų rusiškų dujų. Apie tai pareiškė „Naftogaz“ vadovas Andrejus Kobolevas, informuoja „Reuters“.

Be to, Ukraina pradėjo derybas dėl reversinio dujų tiekimo iš Vengrijos atnaujinimo. Jeigu jos bus sėkmingos, tiekimas turėtų būti pradėtas per artimiausius kelis mėnesius. „Mes tikimės, kad dujų tiekimas iš Vengrijos bus atnaujintas gruodį arba kitų metų sausį“, – A. Kobolevo žodžius cituoja agentūra.

Spalio 31 dieną Ukraina, Rusija ir Europos Komisija suderino Briuselyje vadinamąjį žiemos dujų tiekimo planą, pagal kurį numatyta atnaujinti rusiško kuro tiekimą Kijevui. Iki šių metų pabaigos Ukraina turi padengti 3,1 mlrd. dolerių įsiskolinimą ir įsigyti iš „Gazprom“ papildomą dujų kiekį pagal išankstinio apmokėjimo sąlygas. Pagal susitarimą nuo 2014 m. lapkričio 1 dienos iki 2015 m. kovo 31 dienos Maskva suteiks Kijevui 100 dolerių nuolaidą tūkstančio kubinių metrų dujų kainai, kuri nustatoma pagal formulę, nurodytą „Gazprom“ ir „Naftogaz“ sudarytoje 2009 m. sutartyje.

Lapkričio 4 dieną „Naftogaz“ pervedė Rusijos dujų bendrovei „Gazprom“ 1,45 mlrd. dolerių, kaip pirmą skolos už anksčiau gautas dujas mokėjimą. Lapkričio 18 d. Ukrainos energetikos ministras Jurijus Prodanas pareiškė, kad šalis pirks rusiškas dujas ir iki gruodžio 1 dienos atliks išankstinį mokėjimą už jas.