Naujienų srautas

Verslas2014.11.24 19:06

Dujų kainos gyventojams nuo sausio neturėtų keistis

BNS 2014.11.24 19:06

Pirmąjį kitų metų pusmetį dujų kainos buitiniams vartotojams neturėtų keistis. Nuo šių metų liepos jos jau atpigo vidutiniškai 20 proc.

Pirmąjį kitų metų pusmetį dujų kainos buitiniams vartotojams neturėtų keistis. Nuo šių metų liepos jos jau atpigo vidutiniškai 20 proc.

„Gyventojai dujoms kitais metais išleis mažiau pinigų nei šiemet. Kitų metų sausį, lyginant su šių metų pradžia, dujos žmonėms bus atpigusios 15-23 proc. Importo kainos tendencijos leidžia manyti, kad ir 2015 metų antrąjį pusmetį kainos gyventojams išliks panašaus lygio“, – pranešime teigė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

„Lietuvos dujų tiekimas“ Kainų komisijai pateikė skaičiavimus, kad gyventojai, kurie dujas vartoja maisto ruošai, už vieną kubą dujų nuo sausio ir toliau mokėtų 2,28 lito.

Šildantieji būstą dujomis už kubą ir toliau mokėtų 1,45 lito, o per metus suvartojantys daugiau kaip 20 tūkst. kubų dujų – 1,42 lito. Pastovioji dujų tarifo dalis irgi nesikeičia – 1,95 lito, o šildantiems būstą dujomis – 13,76 lito per mėnesį.

Pirmąjį šių pusmetį turintieji dujines virykles gyventojai už kubą dujų mokėjo 2,67 lito, o šildantieji namus – 1,87 lito.

„Lietuvos dujų tiekimas“ nurodo, kad kitąmet brangs dujų transportavimas, tačiau pinganti nafta ir dėl to mažėjanti dujų kaina turėtų kompensuoti infrastruktūros kaštus. Grąžinama dujų kainos permoka taip pat, anot bendrovės, leidžia nedidinti dujų kainos.

Nuo gegužės, kai „Gazprom“ sumažino dujų kainą „Lietuvos dujoms“ 21 proc. už 2013–2015 metus, komerciniams vartotojams jau pritaikyta 20 proc. nuolaida, o nuo liepos ji pritaikyta ir visiems buitiniams vartotojams.

Anksčiau Kainų komisija aiškino, kad permoką siekiama išdėlioti per dvejus metus, siekiant stabilesnės dujų kainos. Ją grąžinus per vieną šildymo sezoną arba vienerius metus, vartotojai jaustų stiprius kainų šuolius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi