Naujienų srautas

Verslas2014.11.24 12:38

Rusija imasi veiksmų prieš artimiausius sąjungininkus

DELFI.lt 2014.11.24 12:38

Rusija kovos su prekių, kurias draudžiama importuoti į šalį, tranzitu.

Rusija kovos su prekių, kurias draudžiama importuoti į šalį, tranzitu.

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba „Rosselchoznadzor“ griežtina tokių prekių pervežimus į Baltarusiją, Kazachstaną ir trečiąsias šalis per Rusijos teritoriją. Tai savo pranešime skelbia pati institucija, rašo rbc.ru.

„Priimtas sprendimas nuo 2014 metų lapkričio 24 dienos gabenti augalinę produkciją (...) į trečiąsias šalis, įskaitant ir Kazachstaną, tik per Rusijos Federacijos valstybinės sienos pravažiavimo punktus. Tai leis užkirsti kelią neteisėtiems augalinės kilmės produktų pristatymams, apeinant Rusijos Federacijoje galiojančias atsakomąsias ekonomines priemones“, – teigiama pranešime, kuris buvo paskelbtas lapkričio 21 dieną.

Importo apribojimai taikomi prekėms, kurios minimos 2014 metų rugpjūčio 7 dieną paskelbtame Rusijos vyriausybės nutarime. Juo buvo įvestas maisto produktų embargas, tapęs atsaku į Vakarų sankcijas Rusijai.

„Rosselchoznadzor“ tyrimo metu aptiko daugiau kaip 11 tūkst. tonų „Europos Sąjungoje užaugintų  vaisių ir daržovių, kurios iš Baltarusijos neva buvo vežamos į Kazachstaną, bet „užsilaikė Rusijoje“, pažymima pranešime. Atitinkamos Kazachstano ir Baltarusijos tarnybos „jokių veiksmingų priemonių dėl apgaulingo augalinės produkcijos tranzitinio tiekimo“ nesiėmė.

„Kai kurie asmenys mėgino pasinaudoti mūsų įstatymų netobulumu ir bandė organizuoti tranzitą taip, kad tie produktai, kurie turėjo kirsti Rusiją nesustodami, arba pasiliktų Rusijoje, užsilaikę kelyje, arba pasiektų Kazachstaną, o po to grįžtų atgal“, – radijo „Govorit Moskva“ eteryje sakė „Rosselchoznadzor“ viršininko padėjėjas Aleksejus Aleksejenka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi