Naujienų srautas

Verslas2014.11.24 09:23

Vežėjai apie susisiekimą su Rusija: šiuo metu jaučiame įtampą

lrytas.lt 2014.11.24 09:23

Pasirodžiusi informacija, kad Rusijos pareigūnai riboja automobilių su lietuviškais numeriais įvažiavimą į Karaliaučių ir jų vairuotojai priversti gaišti ilgose patikrose, sukėlė nerimą Lietuvos vežėjams.

Pasirodžiusi informacija, kad Rusijos pareigūnai riboja automobilių su lietuviškais numeriais įvažiavimą į Karaliaučių ir jų vairuotojai priversti gaišti ilgose patikrose, sukėlė nerimą Lietuvos vežėjams.

Nors Rusijos muitinės pareigūnai teigė, kad gaišatys prasidėjo dėl naujos stringančios muitininkų informacinės sistemos, daugelis šiuos trukdžius sieja su prezidentės Dalios Grybauskaitės aštriu pasisakymu apie Rusiją ir audringa šios šalies politikų reakcija.

„Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ „Linavos“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius komentuodamas situaciją sakė: „Į Kaliningradą nėra didelis automobilių srautas, daugiausia ten vyksta Rusijos vežėjai. Pastaruosius metus jaučiame įtampą. Vežėjų bendruomenė sunerimusi ir jautri bet kokiai informacijai apie galimus stabdymus.“

Vežėjai reaguoja jautriai

Pašnekovas prasitarė, kad esama neoficialios informacijos apie tai, jog Rusijoje rekomenduojama nekrauti transporto priemonių ar prekių iš Lietuvos, bet minėta informacija kol kas nėra patvirtinta.

„Didžiausias automobilių srautas vyksta per Baltarusijos pasienį, kol kas atrodo, jog dirbama normaliu režimu, bet nedrįsčiau raminti, nes juk nebūna dūmų be ugnies. Šiuo metu jokių plataus masto veiksmų nesiimama, bet įtampą jaučiame“, – kalbėjo A. Kondrusevičius ir pridūrė, kad į bet kokias naujienas apie trikdžius vertina labai atsargiai: „Išgąsdintas zuikis ir krūmo bijo, mes į kiekvieną strigimą reaguojame labai jautriai.“

Verslininkai iš Rusijos nesitrauks

Paklaustas apie tai, ar Lietuvos vežėjai neplanuoja trauktis iš Rusijos rinkos, pašnekovas teigė: „Klausimas, kur tas suvyniotas meškeres paskui išvynioti, juk tai yra verslas su visa savo infrastruktūra ir labai greitai susivynioti tų meškerių tikrai nepavyks.“

Pasak A.Kondrusevičiaus, šiuo metu verslininkai dairosi galimybių dirbti kitose rinkose, domimasi plėtros galimybėmis Kazachstane, tačiau, anot pašnekovo, kol Rusijos rinkoje dirbti įmanoma, dalis verslininkų tikrai joje liks darbuotis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi