Verslas

2019.03.11 12:51

FED vadovas teigia, kad Trumpas negali jo atleisti

ELTA2019.03.11 12:51

Federalinio atsargų banko (FED) vadovas Jerome`as Powellas, kuris susidūrė su griežta JAV prezidento Donaldo Trumpo kritika, sekmadienį transliuotame interviu teigė, kad šalies vadovas negali jo atleisti.

„Įstatymas aiškus. Mano kadencija tęsiasi ketverius metus, ir aš ketinu ją baigti“, - CBS televizijos laidai „60 minučių“ (angl. „60 Minutes“) sakė J. Powellas.

Tačiau J. Powellas atsisakė kritikuoti D. Trumpą ar aptarti privačius pokalbius su juo, sakydamas, kad „nebūtų tinkama“ taip elgtis.

„Stengiuosi nekomentuoti prezidento. Nemanau, kad man tikslinga komentuoti prezidentą arba, atvirai kalbant, bet kurį kitą išrinktą pareigūną“, – pažymėjo J. Powellas.

„Jei taip daryčiau, tai būtų atsitraukimas ir blaškymasis nuo svarbaus darbo, kurį turime atlikti“, - pridūrė jis. 

Praėjusias metais D. Trumpas piktai ir viešai pasmerkė FED vykdomus „beprotiškus“ palūkanų normų padidinimus.

Kalbėdamas apie ekonomiką, J. Powellas teigė, kad šiemet tikimasi Jungtinių Valstijų ūkio plėtros sulėtėjimo, bet paneigė recesijos grėsmę.

J. Powellas atkreipė dėmesį į susirūpinimą dėl kibernetinių nusikaltimų, pavadindamas juos „didele grėsme“.

„Kibernetinė rizika yra nuolat kintanti rizika. Mes labai daug laiko ir išteklių skiriame FED apsaugai, bet taip pat siekiame nuo kibernetinių grėsmių apsaugoti finansų institucijas bei rinkas. Ir privačios korporacijos daro tą patį“, – reziumavo jis.