Verslas

2012.11.22 08:54

Pašaliniai uostamiesčio mokyklų valgyklose – aukso vertės

Dingo žmogus, neliko ir problemos. Taip įvardijamas prieš kelerius metus prieštaringų vertinimų sulaukęs pasiūlymas į mokyklų valgyklas neįleisti pašalinių.

Dingo žmogus, neliko ir problemos. Taip įvardijamas prieš kelerius metus prieštaringų vertinimų sulaukęs pasiūlymas į mokyklų valgyklas neįleisti pašalinių.

Pašalinių neišvaro

Mokyklų valgyklos tampa puikia išeitimi norintiems pigiai papietauti dirbantiems žmonėms. Prieš trejus metus buvo užsimota uždrausti į jas įleisti pašalinius. Tuomet susirūpinta, kad mokyklų valgyklos vilioja potencialius kavinių lankytojus.

Kai kurios mokyklų valgyklos mieste buvo tapusios tikru traukos centru. Ten pavalgyti važiuodavo aplinkinių įstaigų darbuotojai, medikai.

Pašalinių žmonių eilė per pietus nutįsdavo iki valgyklos durų.

Šiandien mokyklų valgyklos dirba kaip ir anksčiau. Atėjusieji papietauti laukan nevaromi, tačiau yra nustatyta tvarka – pirmenybė teikiama mokiniams ir mokytojams.

Kol eilėje laukia nors vienas moksleivis, pašaliniai neaptarnaujami.

Eilių neliko

Žmonių gausa per pietus garsėjusios Martyno Mažvydo progimnazijos valgyklos vedėja Romutė Šebelskienė patikino, kad nebėra tokių dvigubų eilių kaip anksčiau – buvę klientai dabar važiuoja į Debreceno gatvėje atsidariusią valgyklą. Ją įkūrė buvusi šios mokyklos valgyklos vadovė.

Tad dabar papietauti į mokyklą dažniausiai užsuka tik tėvai su vaikais ar iš įpročio pro šalį pravažiuojantis žmogus.

Tačiau R.Šebelskienė nedramatizavo situacijos, nes mokykloje pietauja daug vaikų, tad likusioms šešioms valgyklos darbuotojoms darbo pakanka. O jei pašalinių žmonių srautai nebūtų sumažėję, būtų sudėtinga visus aptarnauti.

Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorius Stasys Ruiba paaiškino, kad jei mokyklos valgykloje nesilankytų pašalinių žmonių, jos darbuotojams būtų sunku išsilaikyti. Galbūt net tektų juos atleisti.

Mokyklos valgykos darbuotojai patys sumoka mokesčius už komunalinius patarnavimus ir uždirba sau algoms.

Vieno žmogaus problema

Direktoriaus manymu, patiekalų kainų padidinimas pašaliniams žmonėms nepasiteisintų, nes juos į mokyklos valgyklą vilioja būtent nedidelės kainos.

„Neliko žmogaus, neliko ir problemos“, – žodžių į vatą nevyniojo Klaipėdos savivaldybės Švietimo įstaigų administravimo poskyrio vyriausioji specialistė Liudmila Adiklė, priminus kiek anksčiau kilusį triukšmą dėl mokyklų valgyklose maitinamų pašalinių žmonių.

Šiai minčiai pritarė ir mokyklų atstovai. Prieš kelerius metus būtent uostamiesčio politikė Eugenija Odebrecht kartu su keliais kitais verslininkais siūlė uždrausti pašaliniams pietauti mokyklų valgyklose.