Verslas

2019.03.11 10:21

„RB Rail“ pradeda vadovauti Timo Riihimakis

ELTA2019.03.11 10:21

Nuo pirmadienio Baltijos šalių europinės vėžės geležinkelio projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą koordinuojančios įmonės „RB Rail“ generalinio direktoriaus ir valdybos pirmininko pareigas pradeda eiti suomis Timo Riihimakis.

T. Riihimakis užėmė įvairias vadovo pozicijas „NRC Group A/S“ („VR Track Oy“ nuo šių metų sausio 7 dienos) lyderiaujančioje Suomijos geležinkelių inžinerijos, statybos ir priežiūros įmonėje. Paskutinės jo pareigos - valdybos narys ir viceprezidentas materialinėms paslaugoms ir bėgių įrengimams. 

Prieš „VR Track Oy“ T. Riihimakis ilgą laiką užėmė vadovaujančias pozicijas „Finnair Group“. Jis baigė verslo administravimo magistro studijas Redingo universiteto Henlio vadybos fakultete ir rinkodaros studijas Suomijos rinkodaros institute.

ELTA primena, kad „Rail Baltica“ – svarbiausias geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Projektų investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje sieks apie 5,7 mlrd. eurų, vien Lietuvoje investicijos, planuojama, viršys 2,4 mlrd. eurų.

Lietuva ir Estija pernai vasario pradžioje Stebėtojų taryboje išreiškė nepasitikėjimą tuomete „RB Rail“ vadove Baiba Rubesa dėl nesutampančių požiūrių į projekto įgyvendinimą. Rugsėjį B. Rubesa pati pranešė apie savo pasitraukimą. Po B. Rubesos pasitraukimo laikinuoju „RB Rail“ vadovu ir valdybos pirmininku paskirtas Ignas Degutis.

Vasario pradžioje buvo paskelbta, kad Suomija oficialiai prisijungs prie „Rail Baltica“ projekto. Iki šiol jame šalis dalyvauja netiesiogiai. 

Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Vilniuje viešėjusiu Suomijos ministru pirmininku Juha Sipila. Susitikime didelis dėmesys skirtas „Rail Baltica“ projektui. S. Skvernelis pasveikino Suomijos sprendimą prisijungti prie „Rail Baltica“ projekto.

Beje, penktadienį, likus vos penkioms savaitėms iki parlamento rinkimų, Suomijos ministras pirmininkas pranešė apie savo centro dešiniųjų vyriausybės atsistatydinimą. Prezidentas paprašė Vyriausybės tęsti darbą kaip laikinajai vyriausybei, kol bus paskirta nauja. Parlamento rinkimai Suomijoje numatyti balandžio 14 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt