Naujienų srautas

Verslas2012.11.22 10:13

Patvirtinta: elektra gyventojams brangsta iki 52 ct/kWh, o dujos pinga

Trečiadienį Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pritarė bendrovės „Lesto“ siūlytiems elektros energijos kainų pakeitimams. Už elektrą gyventojams nuo kitų metų teks mokėti vidutiniškai 13 proc. daugiau.

Trečiadienį Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pritarė bendrovės „Lesto“ siūlytiems elektros energijos kainų pakeitimams. Už elektrą gyventojams nuo kitų metų teks mokėti vidutiniškai 13 proc. daugiau.

Įskaičiavus PVM, vidutinė elektros kaina auga iki 52 ct/kWh. Šiuo metu už elektros energijos vienos laiko zonos tarifą yra mokama 46 ct/kWh (su PVM).

Gyventojai, kurie pasirinkę už elektros energiją mokėti pagal dviejų laikų zonų tarifus, už dieninę elektros energiją mokės 12 proc. daugiau (iki 56 ct), o naktinė ir savaitgalio tarifo kaina kyla 14 proc. (iki 42 ct). Šiuo metu tarifai atitinkamai yra 49,7 ct/hWh ir 37,2 ct/kWh.

Elektros energijos kainą išaugino jos dedamosios: elektros energijos įsigijimo kaina 2013 m. padidinta iki 16,433 ct/kWh (2012 m. –15,94 ct/kWh), perdavimo paslaugos kainos viršutinė riba – 2,415 ct/kWh, sisteminių paslaugų kaina – 0,942 ct/kWh (14 proc. augimas). VKEKK padidino ir viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kainą iki 10,49 ct/kWh (2012 m. – 7,04 ct/kWh).

Elektros tarifų planai gyventojams kitais metais nesikeičia, išskyrus jog kiti metai – paskutiniai „12 000 kWh“ tarifo taikymo metai. Atsisakyti šio plano „Lesto“ nusprendė dėl sudėtingos administracijos ir patiriamų papildomų sąnaudų dėl duomenų nurašymo ir perskaičiavimo, nesuvartojus nustatyto 12 000 kWh kiekio. Jei gyventojas nepasirinks kito tarifo plano, nuo 2014 m. jam bus taikomas „Standartinis“ tarifų planas.

Taip pat „Lesto“ teigia, kad toliau mažina atotrūkius tarp tarifų planų: „Standartinį“ tarifo plano kainą didinama santykinai mažiau nei „Elektrinių viryklių“ ir „12 000 kWh” tarifų kainos. Tikimasi, kad taip patrauklesni gyventojams taps „Namai“ ir „Namai plius“ planai.

VKEKK patvirtino 8 ct mažesnes dujų kainas buitiniams vartotojams. Tačiau komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė pripažino, kad kaina galėjo mažėti dar 4 ct. Mažėja kintamoji tarifo dalis, pastovioji lieka tokia pat.

„Lietuvos dujų“ Strateginio vystymo skyriaus viršininkas Saulius Bilys teigė, kad dujų kainos buitiniams vartotojams yra nustatomos pusei metų. „Pinga dėl naftos produktų kainos pokyčių tarptautinėse rinkose ir euro dolerio kurso pokyčių“, – aiškino specialistas.

S. Bilys teigė, kad „Lietuvos dujų“ skaičiavimu dujų kaina iš tiesų galėjo pigti 12 ct už kub. m, tačiau dėl valstybės sprendimo 4 ct nuo kub. m finansuoti suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą, galutiniu sprendimu gyventojams dujų kaina mažėja 8 ct.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi