Verslas

2015.09.08 13:45

Įteiktos Švedijos verslo apdovanojimų statulėlės

ELTA2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Valstybiniame Vilniaus Mažajame teatre iškilmingai įteikti Švedijos verslo apdovanojimai, kuriais siekiama paskatinti Lietuvos ir Švedijos verslininkų bendradarbiavimą.

Ketvirtadienį Valstybiniame Vilniaus Mažajame teatre iškilmingai įteikti Švedijos verslo apdovanojimai, kuriais siekiama paskatinti Lietuvos ir Švedijos verslininkų bendradarbiavimą.

Šiemet dėl apdovanojimų trijose kategorijose varžėsi devynios įmonės ir asmenys, kurie buvo atrinkti iš 44 nominantų. „Metų socialinės atsakomybės iniciatyvos“ statulėlę gavo bendrovė „Šviesos konversija“ – daugiaspalvių femtosekundinių lazerių gamybos pradininkė ir pasaulinė lyderė. Kategorijoje „Už tvarią plėtrą“ laimėtoju buvo pripažintas bendras „United Agencies“ ir „App Camp“ projektas „Išmani moteris“, subūręs moteris į virtualią bendruomenę kurti išmanaus verslo. Metų jaunuoju verslininkų tapo Aurelijus Liubinas, vienas iš sonaro „Deeper“, leidžiančio žvejybos metu reljefą ir žuvis matyti mobiliojo telefono ekrane, išradėjas.

Ceremonijos svečius sveikinusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad Švedija yra tiesioginių verslo investicijų (TUI) Lietuvoje lyderė – jos dalis sudaro apie 24 proc. visų Lietuvą pasiekiančių TUI. Švedija ir kitos Skandinavijos šalys Lietuvai svarbios ne tik kaip prekybos ir verslo partnerės, bet ir saugumo – politinio, energetinio, aplinkosauginio – srityje.

„Jau kitais metais pradės veikti alternatyvų elektros tiekimą ir konkurencingas kainas padėsiančios užsitikrinti „Nordbalt“ elektros jungtys, sujungsiančios Lietuvą ir Skandinaviją. Intensyvus bendradarbiavimas rodo didėjantį pasitikėjimą mūsų šalies verslo aplinka ir stiprėjantį mūsų šalių politikos, ekonomikos ir verslo visuomenių dialogą“, – sakė šalies vadovė. Nuo 2009 iki 2013 metų šios valstybės investicijos Lietuvoje išaugo daugiau kaip du kartus ir dabar siekia beveik 3 milijardus litų.

Šiemet Švedijos verslo apdovanojimų laureatus išrinko Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthstrom-Ruin, „Business Sweden“ viceprezidentas Vidurio ir Rytų Europai Mantas Zalatorius, naujienų portalo „Delfi.lt“ vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, telekomunikacijų bendrovės „Teo“ vadovas Kęstutis Šliužas, Švedijos instituto bei švedų gynybos ir aviacijos koncerno „Saab“ atstovai.

Švedijos verslo apdovanojimus 2006 m. įsteigė Švedijos ambasada Lietuvoje, Švedijos prekybos taryba, „Swedbank“ ir bendrovė „TeliaSonera“. Jais siekiama skatinti dvišalį bendradarbiavimą, pabrėžiant įsimintiniausius įmonių bei organizacijų veiklos rezultatus, artinti Lietuvos bei Švedijos verslo visuomenes, pateikti teigiamų verslumo ir darnios plėtros pavyzdžių.