Verslas

2014.11.20 11:30

11,9 mln. litų pasieks savivaldybes socialiniam būstui įsigyti

LRT.lt2014.11.20 11:30

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui paskirstyti savivaldybėms 11,9 milijono litų socialiniam būstui įsigyti.

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlymui paskirstyti savivaldybėms 11,9 milijono litų socialiniam būstui įsigyti.

„Tikriausiai pirmą kartą per paskutinius metus patenkinti visi savivaldybių prašymai dėl socialinio būsto. Dar šiemet ne mažiau kaip 300 asmenų ar šeimų gaus socialinį būstą. Metų pradžioje socialiniam būstui buvo skirta 18,25 mln. litų, dabar siūloma skirti 11,9 mln. litų – iš viso 2014 metais socialiniam būstui bus skirta virš 30 milijonų“, – SADM pranešime spaudai cituojama ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Į socialinį būstą pretenduoja žmonės, neturintys būsto arba jų turimas neatitinka įstatyme nustatytų sąlygų. Tarp jų – jaunos šeimos, našlaičiai ir likę be tėvų globos asmenys, neįgalieji, šeimos, turinčios tris ar daugiau vaikų.

Pasak ministerijos, kasmet laukiančiųjų socialinio būsto eilė pailgėja maždaug 3 proc. Šiuo metu socialiniuose būstuose gyvena apie 27, 8 tūkst. šeimų arba asmenų, apie 30 tūkst. laukia kol jiems toks būstas bus suteiktas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.