Naujienų srautas

Verslas2014.11.18 23:38

Įvardijo, kaip griežtinti turizmo sektoriaus priežiūrą

ELTA 2014.11.18 23:38

Į Seimo narių klausimus atsakinėjęs ūkio ministras Evaldas Gustas teigė, kad yra parengti keli konkretūs pasiūlymai dėl turizmo paslaugų pardavimo sektoriaus priežiūros, kuriuos ketinama aptarti artimiausiomis dienomis.

Į Seimo narių klausimus atsakinėjęs ūkio ministras Evaldas Gustas teigė, kad yra parengti keli konkretūs pasiūlymai dėl turizmo paslaugų pardavimo sektoriaus priežiūros, kuriuos ketinama aptarti artimiausiomis dienomis.

Anot ministro, nuo lapkričio 1 d. įsigaliojus naujai turizmo įstatymo redakcijai, esminė problema vis dar lieka neišspręsta – kelionių prievolių užtikrinimas vis dar skaičiuojamas už praėjusius metus.

„Freshtravel“ bankroto atvejis parodė, kad per labai trumpą laikotarpį galima parduoti labai daug kelionių ir tai žymiai sumažina vartotojų apsaugos lygį (...) Yra akivaizdus poreikis parengti naujos koncepcijos turizmo įstatymą, kuriame prievolių įvykdymo užtikrinimas būtų siejamas su vykdomais ir planuojamais pardavimais, – kalbėjo E. Gustas. – Taip būtų sukurtas mechanizmas, leidžiantis stabdyti pardavimus, esant tam tikram rizikos laipsniui“.

Pasak E. Gusto, esamą padėtį pataisyti galėtų kelionių garantinio fondo įsteigimas, privalomo draudimo sumų didinimas ir Valstybinio turizmo departamento (VTD) galių išplėtimas.

„Artimiausiomis dienomis bus renkami visi suinteresuoti asmenys ir bus teikiami pasiūlymai. Jų yra keletas: visų pirma kelionių garantinio fondo steigimas, apie tai mes kalbame jau seniai, kiek aš esu informuotas nuo 1998 metų, bet, deja, su turizmo organizacijomis šituo klausimu susitarti kol kas nepavyksta. Galbūt po šitų skaudžių įvykių ir pačios turizmo įstaigos susimąstys apie tokio fondo būtinumą. Toliau bus kalbama dėl užtikrinimo sumų didinimo – diferencijavimo priklausomai nuo pajamų kiekio ir nuo to, kokiam laikotarpiui kelionių organizatoriai pardavinėja keliones – trims mėnesiams, pusei metų ar metams. Nuo to priklausys draudimo sumos. Pas mus įstatyme dabar įtvirtinta 7 proc. nuo įplaukų, tai kai kuriose šalyse šitie skaičiai didesni, pavyzdžiui Slovakijoje yra 25 proc., kai kur 20 proc. Tai pakankamai didelės sumos, žinoma, priėmus tokį sprendimą, produkto kaina vartotojams tikėtinai gali padidėti. Taip pat bus siūloma papildyti VTD priežiūrines funkcijas, kad bent jau dalinai departamentas taptų rinkos priežiūros institucija ir turėtų teisę tikrinti tiek rinkos finansinę situaciją ir sutarčių vykdymą ir panašius dalykus, ko šiuo metu jie negali daryti“, – Seime kalbėjo E. Gustas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi