Verslas

2014.11.18 15:30

Prezidentė: Turizmo departamento vadovybė neatitinka kvalifikacinių reikalavimų

ELTA 2014.11.18 15:30

Penktadienį veiklą netikėtai nutraukus dar vienai keliones organizuojančiai įmonei, Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Valstybinis turizmo departamentas (VTD) nepasimoko iš praeities klaidų, o šios įstaigos vadovų kompetencija yra abejotina.

Penktadienį veiklą netikėtai nutraukus dar vienai keliones organizuojančiai įmonei, Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Valstybinis turizmo departamentas (VTD) nepasimoko iš praeities klaidų, o šios įstaigos vadovų kompetencija yra abejotina.

Anot D. Grybauskaitės, nuo bankrotų ypač konkurencingame turizmo sektoriuje nėra apsaugota nė viena pasaulio valstybė, tačiau tokių atvejų prevencijos turi imtis kontroliuojančios institucijos, Lietuvos atveju – Ūkio ministerija ir VTD. Prezidentės teigimu, šios institucijos nepasimokė iš liepą įvykusio „Go Planet Travel“ bankroto, kada posto neteko VTD direktorė Raimonda Balnienė.

„Dabar turime kitus atvejus ir matome, kad Turizmo departamentas nė kiek nepakeitė požiūrio ir darbo stiliaus“, – sakė Prezidentė.

D. Grybauskaitės teigimu, pasikartojančios situacijos ją verčia rimtai abejoti VTD pareigūnų kompetencija.

„Dėl to, ką dabar girdžiu iš laikinai pareigas einančių vadovų, pradedu abejoti Turizmo departamento vadovų kompetencija. Todėl labai rimtai atkreipiu ūkio ministro (Evaldo Gusto – ELTA) dėmesį dabar, kad Turizmo departamento vadovybė iš tikrųjų neatitinka kvalifikacinių reikalavimų ir turi būti praktiškai visa pakeista“, – teigė D. Grybauskaitė.

ELTA primena, kad „Freshtravel“ apie veiklos nutraukimą pranešė lapkričio 14 d. popietę. Dėl įmonės neveiksnumo Egipte ir Madeiros saloje įstrigusiems keleiviams grąžinti į Lietuvą buvo išnaudotos beveik visos įmonės draudimo lėšos (apie 600 tūkst. litų iš 700 tūkst.). Todėl VTD laikinasis direktorius Juozas Raguckas pranešė, kad visiems nuostoliams kompensuoti lėšų neužteks. Dėl neįvykusių kelionių materialinę žalą patyrė mažiausiai 2 319 žmonių, kurių dalis lėšų įšaldyta „Cherry Media“ įmonės sąskaitoje.

Ši bendrovė „Freshtravel“ paslaugas pardavinėjo per savo valdomus internetinius portalus grupinis.lt ir beta.lt. „Cherry Media“ šiuo metu konsultuojasi su teisininkais dėl šių pinigų likimo.

Dėl „Freshtravel“ bankroto į teismą žada kreiptis ir Nacionalinė vartotojų konfederacija (NVK), teigianti, kad nukentėjusiems turistams turi būti grąžintos visos sumokėtos lėšos, įskaitant išlaidas, kurių nepadengs draudimo bendrovės.