Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė: biudžetas neatitinka fiskalinių kriterijų dėl metodikos pokyčių

ELTA 2015.09.08 13:45

Pasak Prezidentės Dalios Grybauskaitės, kitų metų biudžeto projekto neatitikimą fiskalinės drausmės įstatymui nulėmė pasikeitusi skaičiavimo metodika.

Pasak Prezidentės Dalios Grybauskaitės, kitų metų biudžeto projekto neatitikimą fiskalinės drausmės įstatymui nulėmė pasikeitusi skaičiavimo metodika.

„Turime du fiskalinės drausmės įstatymus. Vienas paketas, kurį vakar (pirmadienį – ELTA) pasirašiau – tai mūsų įsipareigojimai tampant euro zonos nare dėl struktūrinio deficito. (...) Yra antras įstatymas, priimtas maždaug prieš trejus metus – Nacionalinis įstatymas dėl fiskalinės drausmės, kur kalbama apie paprastąjį bendrąjį, o ne apie struktūrinį deficitą. Pasikeitus europiniam statistiniam įvertinimui deficito, tai yra grynai dėl metodikos pokyčių, kuriuos sužinojome pernai, įvyko statistinis vadinamasis efektas, kuomet formaliai mūsų priimtam nacionaliniam įstatymui daro įtaką būtent naujos metodikos, kada į deficito įskaičiavimą reikia įtraukti beveik milijardo dydžio indėlių draudimo fondą ir, be jokios abejonės, jokia Europos valstybė to padaryti per vienerius metus negalės“, – teigė Prezidentė.

D. Grybauskaitė abejoja dviejų fiskalinės drausmės įstatymų reikalingumu. Anot šalies vadovės, svarbiausia yra struktūrinis deficitas, į kurį atkreipė dėmesį Europos Sąjunga.

„Manau, kad Vyriausybė turi spręsti šią koliziją. Tai yra grynai statistinis efektas. Formaliai žiūrint, ir Valstybės kontrolė, ir Centrinis bankas teisingai pastebėjo, bet, žiūrint iš esmės, tai yra tik metodikos pokyčio, o ne turinio įtaka, todėl šį klausimą Vyriausybė turi spręsti ar taisydama Nacionalinį fiskalinės drausmės įstatymą, ar iš viso jį naikindama“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Paklausta apie kitų metų biudžeto pajamų prognozių pagrįstumą, Prezidentė pabrėžė – visada yra sakoma, kad jos optimistinės.

„Visada visi sako, kad pajamų prognozės visada yra optimistinės. Ir tada Vyriausybė atsako: „Ne, pasižiūrėsime, laikas įrodys, kad buvome teisūs. Tegul laikas įrodo, kas buvo teisus“, – sakė šalies vadovė.

ELTA primena, jog Valstybės kontrolė pirmadienį išvadose nurodė, kad kitiems metams suplanuotas asignavimų augimas prieštarauja Fiskalinės drausmės įstatymui.

Su šia nuomone neskuba sutikti premjeras Algirdas Butkevičius, tačiau neatmeta, kad, reikalui esant, kai projektas grįš į Vyriausybę, jame suplanuotos išlaidos dar gali būti karpomos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi