Verslas

2015.09.08 13:45

D. Cameronas perspėja dėl naujos pasaulinės ekonomikos krizės

ELTA2015.09.08 13:45

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas perspėjo dėl naujos pasaulinės ekonomikos krizės, kuri jau nebe už kalnų, rašo „The Guardian“.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas perspėjo dėl naujos pasaulinės ekonomikos krizės, kuri jau nebe už kalnų, rašo „The Guardian“.

„Pasauliniame ekonomikos valdymo skyde dega raudoni perspėjimo signalai“, – pareiškė britų premjeras, pasibaigus Didžiojo dvidešimtuko (G20) grupės susitikimui, kuriame buvo svarstomi pasaulinės ekonominės plėtros klausimai.

Konfliktai Artimuosiuose Rytuose, santykių su Rusija pašlijimas ir ebolos viruso epidemija Afrikoje sustiprino nestabilumą ir neapibrėžtumą, kurie trukdo šalims, įskaitant ir Didžiąją Britaniją, pasitraukti iš krizės, teigia D. Cameronas.

„Euro zona balansuoja ties galimos trečiosios ekonomikos krizės riba, kurią lydės aukštas nedarbas, kainų kritimo rizika. Besivystančioms rinkoms, kurios ankstesnėse pasitraukimo iš krizės stadijose buvo pagrindinė varomoji jėga, dabar auga lėčiau“, – pažymėjo britų premjeras.

Anot D. Camerono, susitikimas Australijoje leido jam prieiti prie išvados, kad jo šaliai reikėtų laikytis ilgalaikio ekonominio plano, tai yra vykdyti griežto biudžeto išlaidų taupymo ir biudžeto deficito mažinimo politiką.

Jo nuomone, tokia politika, kai, siekiant paskatinti ekonomiką ryžtamasi didinti valstybės skolą ir valstybės išlaidas, yra klaidinga. Jis įsitikinęs, kad toks jo požiūris teisingas – jį patvirtina ekonominis šalies pakilimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt