Verslas

2014.11.17 11:18

Pretenzijas rašyti galima, bet pinigų beveik nėra

Valstybinis turizmo departamentas pirmadienį paskelbė priimantis turistų pretenzijas dėl veiklą sustabdžiusios bendrovės „Freshtravel“ parduotų kelionių.

Valstybinis turizmo departamentas pirmadienį paskelbė priimantis turistų pretenzijas dėl veiklą sustabdžiusios bendrovės „Freshtravel“ parduotų kelionių.

Nors „Freshtravel“ veikla buvo apdrausta 700 tūkst. Lt suma dviejose draudimo bendrovėse, pinigų yra likę mažai, nes ši suma buvo išnaudota užsienyje buvusių poilsiautojų parskraidinimui iš Portugalijos Madeiros salos ir Egipto kurortų.

Turizmo departamento atstovė spaudai Edita Gaigalienė pripažino, kad išnaudota beveik visa suma.

„Dabar negaliu pateikti tikslių skaičių, bet išnaudota yra didelė dalis pinigų“, – DELFI sakė ji.

Jau anksčiau skelbta, kad keliones iš „Freshtravel“ buvo nusipirkę maždaug tūkstantis žmonių, kurie atostogauti taip ir neišvyko. Departamentas tvirtina tikslių skaičių dar neturintis.

Skaičiuojant paprastai, jeigu šie žmonės už kelionę sumokėjo bent po tūkstantį litų, veiklą sustabdžiusiai bendrovei jie yra sumokėję ne mažiau nei milijoną litų.

Visi turistų prašymai bus renkami 3 mėn., tenkinami bei draudimo lėšos paskirstomos proporcingai pareikštų reikalavimų dydžiui, nepriklausomai nuo prašymo dėl nuostolių kompensavimo pateikimo datos. Visą informaciją apie pretenzijos pateikimą galima rasti tourism.lt tinklapyje.

„Pažymime, kad neturtinė žala iš draudimo kompanijos nebus kompensuojama. Dėl neturtinės žalos atlyginimo reikėtų kreiptis tiesiai į teismą“, – rašoma Turizmo departamento tinklalapyje.

DELFI primena, kad penktadienį bendrovė „Freshtravel“, veikusi su prekės ženklu „Plus Travel“  paskelbė stabdanti veiklą dėl nemokumo. Tą pačią dieną sustabdytas ir jos kelionių organizatoriaus pažymėjimas.