Verslas

2014.11.16 13:42

Vilniaus privatizacijos sąraše – ir „Skalvija“

BNS 2014.11.16 13:42

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šią savaitę patvirtino privatizuojamų objektų sąrašą, kuriame tarp beveik 300 objektų yra ir „Skalvijos“ kino teatras bei kiti kultūros objektai.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šią savaitę patvirtino privatizuojamų objektų sąrašą, kuriame tarp beveik 300 objektų yra ir „Skalvijos“ kino teatras bei kiti kultūros objektai.

Savivaldybės tarybos šią savaitę patvirtintame sąraše nurodoma, kad 950 kv. ploto metrų kino centro patalpos, išsidėsčiusios Goštauto gatvėje esančio 7 aukštų pastato rūsyje, pirmame ir antrame aukštuose, šiuo metu vertinamos beveik 2,6 mln. litų.

Tarp kitų privatizuojamų objektų sąraše atsidūrusių patalpų – viešieji tualetai, nenaudojamos administracinės, negyvenamos, komercinės paskirties ir kitos patalpos, butai, ūkiniai pastatai ir pan.

Tarp kitų brangiausiai įvertintų savivaldybės patalpų, įtrauktų į privatizavimo sąrašą, – 4,7 mln. litų vertinamos 1,4 tūkst. kv. metrų patalpos sostinės senamiestyje, Ašmenos gatvėje, kur be kita ko įsikūrusi ir OKT teatro studija.

Parduodamos 4,9 mln. litų vertinamos 1,6 tūkst. kv. metrų negyvenamos patalpos Vilniaus gatvėje 22, beveik 1,3 tūkst. kv. ploto Vaikų ir jaunimo centro patalpos Trinapolio gatvėje (5,2 mln. litų), daugiau nei 650 kv. m. ploto Užupio kavinės patalpos (1,3 mln. litų), 200 kv. metrų buvęs knygynas Gedimino prospekte, prie Katedros (1 mln. litų), 1,86 mln. įvertinta buvusio boulingo patalpos Vytenio gatvėje ir pan.

Vilniaus Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja Laura Jagusinskienė tvirtino, kad tarybos patvirtintas sąrašas dar nereiškia, kad turtas artimiausiu metu ir bus parduodamas aukcione. Pasak jos, šių objektų privatizavimui jau anksčiau yra pritarusi ir Vyriausybė, o taryba sąrašą šią savaitę dar kartą patvirtino pasikeitus reikalavimams.

„Kokia šio sąrašo esmė – anksčiau buvo reikalingi Vyriausybės nutarimai dėl objektų įtraukimo į sąrašus. Šiuo metu yra pasikeitusi tvarka ir Vyriausybė nebetvirtina tų objektų. Tai mes visą sąrašą, kuris buvo Vyriausybėje patvirtintas, privalome persitvirtinti taryboje. Tai nereiškia, kad mes tą objektą žadame pardavinėti“, – sakė ji.

Patvirtinus sąrašą, savivaldybės administracija galės kas mėnesį skelbti šio nekilnojamojo turto aukcionus jau be tarybos pritarimo.

Taryba taip pat nusprendė išbraukti iš privatizuojamų objektų sąrašo Trakų Vokės dvaro sargo namelį, pašto patalpas Panerių seniūnijoje. Taip pat partijos „Tvarkos ir teisingumas“ prašymu po diskusijų iš sąrašo išbrauktas ir Vrublevskio g. 6 esantis pastatas, kur įsikūręs partijos „Tvarka ir teisingumas“ skyrius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.