Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

Prekybos tinklą „Iki“ valdančiai įmonei – 360 tūkst. litų bauda

LRT.lt 2015.02.12 21:36

Konkurencijos taryba pripažino, kad UAB „PALINK“, valdanti mažmeninės prekybos tinklui „Iki“ priklausančias parduotuves, pažeidė Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą, kadangi nepagrįstai suvaržė prekių tiekėjų galimybes laisvai veikti rinkoje.

Konkurencijos taryba pripažino, kad UAB „PALINK“, valdanti mažmeninės prekybos tinklui „Iki“ priklausančias parduotuves, pažeidė Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą, kadangi nepagrįstai suvaržė prekių tiekėjų galimybes laisvai veikti rinkoje.

Už nustatytą pažeidimą bendrovei skirta 360 000 litų piniginė bauda, teigiama išplatintame pranešime.

Įvertinusi atlikto tyrimo išvadas Konkurencijos taryba nustatė, kad PALINK, kaip didelę rinkos galią turinti mažmeninės prekybos įmonė, atliko draudžiamus veiksmus sudarydama sutartis su maisto prekių ir gėrimų tiekėjais dėl reklamos paslaugų teikimo. Šiose sutartyse buvo nuostata, kad analogiškos prekės nebus tiekiamos kitoms mažmeninės prekybos įmonėms tokia pat ar mažesne kaina visu reklaminės akcijos metu. Tokius veiksmus draudžia Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas: draudžiama reikalauti iš tiekėjo užtikrinti, kad mažmeninės prekybos įmonei parduodamų prekių kainos bus mažesnės už kitiems pirkėjams (pavyzdžiui, prekybos centrams) parduodamų tų pačių prekių kainas. Įvertinusi atlikto tyrimo medžiagą ir atsižvelgusi į tai, kad PALINK standartinėse sutartyse dėl reklamos paslaugų teikimo buvo numačiusi nuostatą, jog tiekėjai kitoms mažmeninės prekybos įmonėms netieks prekių tokia pat ar mažesne kaina visu reklaminės akcijos metu, Konkurencijos taryba padarė išvadą, kad bendrovė elgėsi nesąžiningai ir nepagrįstai suvaržė tiekėjų galimybes laisvai veikti rinkoje.                     

Konkurencijos taryba pažymi, kad PALINK iniciatyva sutartyse dėl reklamos paslaugų teikimo įtvirtintas draudimas maisto prekių ir gėrimų tiekėjams reklaminės akcijos metu tiekti prekes kitiems prekybos centrams tokia pat ar mažesne kaina negu PALINK, apribojo ne tik tiekėjų laisvę. Dėl tokio apribojimo galėjo nukentėti ir vartotojai, kadangi pasiūlyti vartotojams tokių pat prekių mažesnėmis kainomis kitiems prekybos centrams yra mažiau galimybių. 

Skirdama PALINK baudą už Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimą, Konkurencijos taryba atsižvelgė į atsakomybę lengvinančią aplinkybę, kad bendrovė ėmėsi aktyvių veiksmų ir užkirto kelią žalingoms pažeidimo pasekmėms. 

Konkurencijos taryba atlieka Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo stebėseną. Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas draudžia įmonėms atlikti jame nurodytus ūkinės veiklos sąžiningai praktikai prieštaraujančius veiksmus. PALINK byla yra pirmasis atvejis, kai Konkurencijos taryba nustatė šio įstatymo reikalavimų pažeidimą. 

Verslas nutarimą apskųs 

PALINK byla yra pirmasis atvejis, kai Konkurencijos taryba nustatė šio įstatymo reikalavimų pažeidimą. 

„Nesutinkame su Konkurencijos tarybos priimtu nutarimu bei paskirta bauda, todėl šį Konkurencijos tarybos nutarimą apskųsime“, – rašoma PALINK portalui Delfi.lt atsiųstame komentare. 

„PALINK įsitikinimu, nebuvo padarytas Konkurencijos tarybos įvardinto teisės akto pažeidimas, nebuvo padaryta žala nei konkurencinei aplinkai, nei tiekėjams, todėl nebuvo prielaidų PALINK taikyti teisės akte nustatytas sankcijas“, – teikia mažmeninės prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi