Naujienų srautas

Verslas2014.11.15 16:55

Arbitražas: „Estonian Air“ įmonei „Air Lituanica“ turi sumokėti 3,3 mln. litų

BNS 2014.11.15 16:55

Vilniaus savivaldybės valdoma oro bendrovė „Air Lituanica“ laimėjo ginčą su buvusia verslo partnere Estijos vežėja „Estonian Air“ – pastaroji Lietuvos bendrovei turės sumokėti 3,3 mln. litų.

Vilniaus savivaldybės valdoma oro bendrovė „Air Lituanica“ laimėjo ginčą su buvusia verslo partnere Estijos vežėja „Estonian Air“ – pastaroji Lietuvos bendrovei turės sumokėti 3,3 mln. litų.

Stokholmo prekybos rūmų arbitražas „Air Lituanica“ naudai išsprendė ginčą su „Estonian Air“ dėl pastarosios vienašališko sutarties nutraukimo, pranešė „Air Lituanica“.

„Air Lituanica“ arbitražo prašė priteisti 6,4 mln. litų nuostolių, kuriuos ji patyrė dėl neteisėto bendradarbiavimo sutarčių nutraukimo. Arbitražo proceso metu ieškinio suma buvo tikslinama.

Anksčiau skelbta, kad Lietuvos įmonė arbitražui buvo pateikusi 2,162 mln. eurų (7,464 mln. litų) pretenziją „Estonian Air“. Be to, Stokholmo arbitražui ji teigė, jog yra grėsmės, kad „Estonian Air“ nesugebės įvykdyti Lietuvos bendrovei palankaus arbitražo sprendimo.

Arbitražo procesą „Air Lituanica“ inicijavo pernai gruodį – po to, kai lapkričio pabaigoje „Estonian Air“ vienašališkai nutraukė sutartis ir liko skolinga Lietuvos įmonei už jau parskraidintus keleivius ir sumokėtus depozitus.

Tačiau „Estonian Air“ tikino, kad bendras darbas nutrūko dėl „Air Lituanica“ skolų už skrydžių paslaugas.

Tuo metu Lietuvos teismuose „Air Lituanica“ anksčiau nepavyko pasiekti beveik 7,5 mln. litų vertės „Estonian Air“ turto arešto. Lietuvos teismai nenagrinėjo pagrindinio ginčo tarp skrydžių bendrovių.

Lietuvos teismai padarė išvadą, kad „Estonian Air“ pernai rugsėjo pabaigoje valdė 71 mln. eurų (245,15 mln. litų) vertės turto, kurio didžiąją dalį (37,9 mln. eurų, arba 130,86 mln. litų) sudarė nuolatiniai aktyvai, ir tai nesudaro pagrindo abejoti „Estonian Air“ finansinėmis galimybėmis.

„Air Lituanica“ teismus bandė įtikinti, kad grėsmę kelia ir Europos Komisijos (EK) atliekamas tyrimas dėl valstybės pagalbos Estijos įmonei. Lietuvos bendrovė nurodė, jog EK nustačius, kad valstybės pagalba „Estonian Air“ buvo neteisėta, Estijos įmonė privalėtų valstybei grąžinti visas gautas lėšas ir labiausiai tikėtina, kad jai būtų iškelta bankroto byla.

Vilniaus apygardos teismas pernai gruodį aiškino, kad EK tyrimas dėl „Estonian Air“ buvo pradėtas dar 2013 metų balandį. Teismo vertinimu, ši aplinkybė buvo žinoma įmonei „Air Lituanica“ iki bendradarbiavimo sutarčių sudarymo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi