Verslas

2014.11.14 10:03

Smulkiesiems verslininkams per euro įvedimą nori padaryti išimtį

ELTA2014.11.14 10:03

Siūloma numatyti galimybę mažoms ir labai mažoms įmonėms 15 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo dienos atsiskaitant litais grąžą duoti ne tik eurais, bet ir litais.

Siūloma numatyti galimybę mažoms ir labai mažoms įmonėms 15 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo dienos atsiskaitant litais grąžą duoti ne tik eurais, bet ir litais.

Tokį Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Jurgis Razma. 

Pasak jo, projektas parengtas atsižvelgus į smulkių verslininkų nuogąstavimus dėl atsiskaitymo su klientais problemų pirmosiomis savaitėmis po euro įvedimo bei neseniai eurą įsivedusių kaimyninių valstybių patirtį. 

„Jau pasiekia žinios, kad nemažai smulkių prekybos įmonių dvi savaites po 2015 m. sausio 1 d. nedirbs, nes nuogąstauja, kad negalės įgyvendinti įstatymų reikalavimų pirkėjui mokant litais grąžą atiduoti eurais. Projektu siūloma praplėsti ratą subjektų, kuriems būtų numatyta galimybė 15 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo dienos atsiskaitant litais grąžą leisti duoti ne tik eurais, bet ir litais“, – sako Seimo narys J. Razma.

Šiuo metu nustatyta, kad 15 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo dienos viešojo transporto priemonėse ir taksi atsiskaitant litais turi būti siekiama grąžą duoti eurais, bet gali būti duodama litais, o atsiskaitant eurais grąža turi būti duodama eurais. Taip pat išlygos numatytos atsiskaitant be kasininko dirbančiose automatinėse kasose. Kitais atvejais atsiskaitant litais, grąžą privalu duoti eurais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.