Verslas

2019.03.10 18:05

Ministerija užsimojo sumažinti dalį mokesčių naštos verslui: nemokamai vežios ar maitins darbuotojus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.10 18:05

Ekonomikos ir inovacijų ministerija užsimojo sumažinti dalį mokesčių naštos verslui, kad šis dažniau nemokamai vežiotų ar maitintų darbuotojus. Ministras sako, kad tai – būdai pritraukti darbuotojus. Tačiau Finansų ministerija siūlymą kritikuoja, sakydama, kad nukentės biudžetas.

Prie stalo sėdintiems darbuotojams dėl pietų patiems galvos sukti nereikia. Maistu ant stalo rūpinasi darbdavys. „Maitiname nemokamai jau 15 metų, yra nemokamas apgyvendinimas, motyvacinė sistema, kitos naudos“, – supažindina prekybos tinklo atstovas Paulius Stonis.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo, kad tokios darbdavio darbuotojui natūra teikiamos paslaugos būtų mažiau apmokestinamos. Pagal siūlomas pataisas, būtų mažiau apmokestinamas darbuotojų pavėžėjimas ir jiems tiekiamas maistas.

„Esminis dalykas – pavėžėjimas ir maistas, kad būtų motyvacija darbo vietoje maitinti. Mūsų iniciatyva darbuotojų mobilumui, susisiekimui, ypač regionuose, kai daug įmonių atsiveža darbuotojus, inžinieriai važinėja iš kitų miestų“, – LRT TELEVIZIJAI sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Taip pat dabar neapmokestinami prizai ir dovanos, jei jų vertė neviršija 200 eurų. Apdovanojimus organizuojantys verslininkai sako, kad pagal numatytą sumą padovanoti kokybišką dovaną darosi sunku.

Ministerija siūlo pakelti kartelę iki 500 eurų. Esą ši suma nekeista daugiau nei dešimtmetį. Pasak verslo, tokie pasiūlymai motyvuoja netgi geriau nei pakelta alga.

„Alga padidinta galioja kiek? Tris mėnesius. Po 3 mėnesių žmogus nori vėl padidintos algos. Nemanau, kad maitinimas ir pavėžėjimas nemotyvuos, sudarys galimybes užtikrinti darbuotojų skaičių, nes jų trūksta“, – dėsto Investicijų forumo vadovė Rūta Skyrienė.

Tokie pasiūlymai kiršina valdžią tarpusavyje. Tiek finansų ministras, tiek Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas tikina, kad mažinant mokestinę naštą, pernelyg nukentėtų biudžetas.

„Jei atlyginimas ar jo dalis bus mokama maistu, tai faktas, jog vienintelis rezultatas – mažesnės įplaukos į biudžetą. Nemanau, kad tuo keliu turėtume eiti“, – kalba finansų ministras Vilius Šapoka.

„Aš suprasčiau, jei verslas pats tą siūlytų. Bet kai Ekonomikos ir inovacijų ministerija imasi siūlyti, kyla klausimas, ar ministerija atstovauja verslo, ar vyriausybės interesus. Tai apie tai diskutuosime.

Aš skeptiškai vertinu iniciatyvas, nes jų yra pakankamai, kiekvienas toks dalykas mažina pajamas į biudžetą, tikėtina, didina atskirtį, nes ne visi darbdaviai turi galimybę pasinaudoti tomis priemonėmis“, – sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas.

Panašių iniciatyvų turėjo ir opozicija. Ji siūlė darbdaviams ketvirtadalį atlyginimo be mokesčių skirti kone bet kokiai darbuotojų norimai veiklai, pavyzdžiui, sporto klubui. Tačiau pasiūlymas buvo sukritikuotas kaip apimantis per daug sričių.

Plačiau – Aistės Valiauskaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt