Verslas

2014.11.13 17:01

Įspėjo A. Zuoką dėl „Air Lituanicos“

DELFI.lt2014.11.13 17:01

Trečiadienį Vilniaus miesto tarybai sutikus padidinti UAB „Start Vilnius“ įstatinį kapitalą 6 mln. Lt piniginiu įnašu ir nekilnojamuoju turtu už daugiau nei 3,8 mln. Lt, savo žodį tarė Konkurencijos taryba.

Trečiadienį Vilniaus miesto tarybai sutikus padidinti UAB „Start Vilnius“ įstatinį kapitalą 6 mln. Lt piniginiu įnašu ir nekilnojamuoju turtu už daugiau nei 3,8 mln. Lt, savo žodį tarė Konkurencijos taryba.

Pranešime spaudai Konkurencijos taryba paminėjo, kad žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie injekcijas bendrovei „Start Vilnius“ privertė tarybą susidomėti šiuo klausimu.

„Konkurencijos taryba pažymi, kad viešojo administravimo subjekto teikiama finansinė ir materialinė parama ūkio subjektams gali turėti valstybės pagalbos požymių. Konkurencijos taryba primena, kad valstybės pagalba gali būti teikiama tik tokiu atveju, jei ji atitinka valstybės pagalbą reglamentuojančių teisės aktų – bendrųjų išimčių reglamentų – reikalavimus arba yra suderinta su Europos Komisija. Priešingu atveju, suteikta valstybės pagalba yra laikoma neteisėta“, – savo poziciją išdėstė Konkurencijos taryba.

Primenama, kad dėl galimai neteisėtos valstybės pagalbos suteikimo ūkio subjektui, jo konkurentai ir kiti žalą patyrę asmenys turi teisę kreiptis į teismą.

„Pagal ES Teisingumo Teismo išaiškinimus, nacionaliniai teismai privalo užtikrinti asmenų, kurie nukentėjo dėl neteisėtos valstybės pagalbos įgyvendinimo, teisių apsaugą. Nacionaliniuose teismuose ūkio subjektai turi teisę pareikšti ieškinius valstybės pagalbos teikėjams ir gavėjams bei pasinaudoti šiomis teisių gynimo priemonėmis: reikalauti taikyti laikinąsias apsaugos priemones, nukreiptas į neteisėtą valstybės pagalbą, reikalauti uždrausti suteikti ar grąžinti su palūkanomis jau gautą neteisėtą valstybės pagalbą, reikalauti žalos atlyginimo“, – teigiama pranešime spaudai.

Primenama, kad UAB „Start Vilnius“ priklauso bendrovė „Air Vilnius Group“, kuriai tenka 68,73 proc. „Air Lituanica“ akcijų. Savo veiklą Artūro Zuoko inicijuota oro bendrovė vykdo nuo 2013 m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.