Verslas

2015.02.14 17:32

Premjeras: dėl MMA dar reikia tartis su smulkiuoju verslu

BNS2015.02.14 17:32

Valdantiesiems siūlant nuo kitų metų liepos didinti minimalią algą (MMA) iki 325 eurų (1122 litų), premjeras siūlo pradėti derybas su verslu.

Valdantiesiems siūlant nuo kitų metų liepos didinti minimalią algą (MMA) iki 325 eurų (1122 litų), premjeras siūlo pradėti derybas su verslu.

„Tas bus tikrai daroma (MMA didinama – BNS), bet reikia tartis ir su socialiniais partneriais, nes negalima socialinių partnerių pastatyti į nepatogią padėtį, ypač su smulkiuoju ir vidutiniu verslu. Tikiuosi, tai bus kitas etapas – derybos“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą teigė Algirdas Butkevičius. 

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis sako, jog šis klausimas yra per daug politizuotas. Jis mano, jog tokius sprendimus lėmė artėjantys savivaldos rinkimai, o ne noras spręsti rimtas ekonomines problemas.

„Mūsų nelabai kas klausia (dėl MMA kėlimo – BNS). Praktika tokia – kalbasi tik koalicijos partneriai tarp savęs. Man neteko dalyvauti diskusijose su verslu koalicijos partnerių formate ar vykdomosios valdžios formate, kaip paveiktų tas kėlimas ir čia turbūt neverta mūsų klausinėti, nes tai absoliučiai politiniai sprendimai“, – BNS sakė R. Dargis.

Trišalės tarybos narė, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos vadovė Gražina Gruzdienė mano, kad ketinimai dar kartą didinti minimalią algą yra geras žingsnis, tačiau svarbiau būtų išspręsti darbo apmokėjimo privačiose įmonėse problemas.

MMA didinimui dar turi pritarti Trišalė taryba.

MMA nuo spalio 1 dienos padidėjo 35 litais iki 1035 litų (300 eurų).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt