Verslas

2015.09.08 13:45

Kainas nesąžiningai nurodo trečdalis elektroninių parduotuvių

ELTA 2015.09.08 13:45

Spalio mėnesį dėl dvejopų kainų litais ir eurais nurodymo patikrinus 288 elektronines parduotuves paaiškėjo, kad taisyklių nesilaiko beveik trečdalis.

Spalio mėnesį dėl dvejopų kainų litais ir eurais nurodymo patikrinus 288 elektronines parduotuves paaiškėjo, kad taisyklių nesilaiko beveik trečdalis.

Kaip ketvirtadienį sakė Informacinės visuomenės plėtros komiteto direktorius Ramūnas Čepaitis, elektroninėje prekybos erdvėje nustatyti 87 pažeidimai. Didžioji dalis – 83,9 proc. – prasižengusių elektroninių parduotuvių veikė ne maisto prekių ir paslaugų srityje (prekiavo drabužiais, rankdarbiais, parfumerija, automobilių prekėmis ir pan.). Dažniausiai kainų dvejomis valiutomis nenurodžiusioms elektroninėms parduotuvėms skirti įspėjimai.

„Beveik visus pažeidimus padarė smulkaus arba vidutinio verslo kategorijai priskiriamos įmonės, jų administruojamos elektroninės parduotuvės. Mus stebina faktas, kad dauguma pažeidimų – dėl dvigubos kainos skelbimo. Tai galima paaiškinti tuo, kad daug smulkaus verslo persikėlė į elektroninę erdvę, o parduotuvę prižiūri neretai vienas žmogus. Nenorėtume tikėti, kad parduotuves prižiūrintiems asmenims trūksta kompetencijos, greičiausiai – laiko“, – komentavo R. Čepaitis.

Anot Informacinės visuomenės plėtros komiteto vadovo, Lietuvoje šiuo metu aktyviai veikia apie 1200 elektroninių parduotuvių, tačiau šis skaičius sparčiai kinta. Jos apie būsimus patikrinimus buvo informuotos iš anksto. Arti 5 proc. elektroninių parduotuvių išsigandusios patikrinimų, užsidarė.

Iš viso 3365 patikrinimus spalį atlikusios priežiūros institucijos nustatė 212 pažeidimų – tai sudaro 6,3 proc. visų atliktų patikrinimų.

„Lyginant su rugsėjo mėnesiu, pažeidimų visuomeninio maitinimo sektoriuje – restoranuose, kavinėse, skaičius turėjo nežymią, tačiau – mažėjimo tendenciją. Vadinasi, Visuomenės sveikatos centrai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikrai užgulė šias vietas, prižiūri, kad nebūtų pažeidžiamas Euro įvedimo įstatymas“, – sako Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius dr. Feliksas Petrauskas.

Nemažas pažeidimų skaičius išliko prekybos maisto prekėmis vietose (12 proc. visų pažeidimų), taip pat grožio salonuose, kirpyklose ir soliariumuose (11 proc.), automobilių priežiūros ir remonto įmonėse (7 proc. pažeidimų).

„Pradeda gausėti pažeidimų sporto paslaugose, turizmo paslaugose, taip pat švietimo paslaugų sektoriuje“, – vardijo F. Petrauskas.

Per tris mėnesius įspėjimus gavo 21 įmonė, kuri buvo pasirašiusi Gerosios verslo praktikos memorandumą, iš jų 10 – spalio mėnesį. Šias įmones žadama tikrinti pakartotinai.