Verslas

2015.02.14 17:32

Premjeras: MMA bus didinama, tik padidinus kultūros darbuotojų algas

BNS 2015.02.14 17:32

Premjeras Algirdas Butkevičius kartoja, kad minimali alga (MMA) bus didinama, tik padidinus kultūros darbuotojų atlyginimus.

Premjeras Algirdas Butkevičius kartoja, kad minimali alga (MMA) bus didinama, tik padidinus kultūros darbuotojų atlyginimus.

„Siūloma pakelti iki 325 eurų arba tai būtų 1122 litai. Ir tai bus daroma tik nuo ateinančių metų liepos 1 dienos ir su sąlyga, kad bus padidintas darbo užmokestis biudžetiniame sektoriuje dirbantiems darbuotojams“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Butkevičius.

Anot jo, taip siekiama išvengti situacijos, kai žemos kvalifikacijos darbuotojai gauna tokius pat atlyginimus, kaip ir aukštos kvalifikacijos specialistai.

„Kaip aš kažkada minėjau – dirbantiems kultūros sektoriuje, bibliotekose, mokytojams. Ir tas darbo užmokestis bus didinamas, kad neatsirastų visiška plokštuma, kad žmonės, kurie turi žemą kvalifikaciją, kad jų atlyginimas nesusivienodintų su žmonėmis, kurie yra kompetentingi, turintys aukštą kvalifikaciją, baigę mokslus“, – aiškino premjeras.

Valdančiųjų parlamentinių frakcijų darbo grupė trečiadienį sutarė, kad MMA nuo liepos turi būti didinama 25 eurais – tam kitų metų biudžete numatyta apie 50 mln. litų. Darbo grupė jau anksčiau buvo nutarusi, kad nuo kitų metų kovo turėtų būti 5 proc. didinami mažiausi biudžetininkų atlyginimai – tam biudžete bus numatyta 85 mln. litų.

Finansų ministerijos skaičiavimais, MMA padidinus nuo liepos, tam biudžete reikėtų numatyti 46,9 mln. litų. Planuojama šias lėšas paimti iš dividendų, kuriuos į biudžetą sumokės valstybinės įmonės.

MMA didinimui dar turi pritarti Trišalė taryba ir Vyriausybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.