Verslas

2014.11.12 17:14

Atgabenta trečia eurų siunta

BNS 2014.11.12 17:14

Į Lietuvą trečiadienį atgabenta trečia ir paskutinė euro banknotų siunta. Lietuvos bankas pranešė, kad visas Lietuvai numatytas eurų banknotų kiekis – 114 tonų – saugiai pristatytas į saugyklas.

Į Lietuvą trečiadienį atgabenta trečia ir paskutinė euro banknotų siunta. Lietuvos bankas pranešė, kad visas Lietuvai numatytas eurų banknotų kiekis – 114 tonų – saugiai pristatytas į saugyklas.

„Istoriškai didžiausia grynųjų pinigų siunta atgabenta į Lietuvą. Operacija įvykdyta saugiai ir sėkmingai. Eurų banknotai iš Lietuvos banko saugyklų Vilniuje ir Kaune jau pradėti skirstyti komerciniams bankams, iš jų jie tęs kelionę į prekybos bei paslaugų įmones“, – pranešime spaudai sake LB valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Nuo lapkričio banknotai jau skirstomi bankams, o gruodį jie bus pradėti gabenti prekybininkams ir paslaugų teikėjams.

Lėktuvų maršrutus rodančios interneto svetainės „Flyradar24“ duomenimis, Vokietijos oro linijų „Lufthansa“ krovininis lėktuvas „McDonnell Douglas MD-11F“, kuris jau gabeno eurus į Lietuvą, Vilniaus oro uoste nusileido trečiadienį apie 14.30 val.

Pirmoji eurų banknotų siunta spalio 22 dieną atgabenta į Vilnių, antroji – spalio 29 dieną – į Kauną.

Centrinis bankas iš anksto neskelbė, kada atgabenami eurai. Pasak jo, pinigai yra vežami dieną, nes to reikalauja griežtos saugumo procedūros, be to, jie turi būti skraidinami šviesiu paros metu, o apie pinigų gabenimo laiką, maršrutą, apsaugos ir kitas detales visuomenė iš anksto negalėjo būti įspėta.

Pinigus vežančius vilkikus saugojo „Aro“ šarvuočiai, kelių policijos automobiliai ir sraigtasparniai, o gatvėse, kur jie važiuoja, buvo uždaromas eismas. Apie susidariusias spūstis pranešimų negauta.

Euro įvedimui reikalingus 132 mln. vienetų eurų banknotų Lietuvos bankas pasiskolino iš Vokietijos Bundesbanko.

Lietuva eurą įsives 2015 metų sausio 1-ąją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.