Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Pieno supirkimo kainos padidėjo

ELTA 2015.09.08 13:45

Pieno supirkimo kainos stabilizavosi, spalio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina padidėjo per 7 proc. Už toną ūkininkams vidutiniškai buvo mokama 842 Lt.

Pieno supirkimo kainos stabilizavosi, spalio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina padidėjo per 7 proc. Už toną ūkininkams vidutiniškai buvo mokama 842 Lt.

Rusijai paskelbus apie embargą, pieno supirkimo kainos krito, tačiau spalį stebimos augimo tendencijos. Dėl aukštesnių pieno sudėties rodiklių spalio mėn., palyginti su rugsėju, vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina padidėjo apie 7 proc. ir siekė 842 Lt už toną. Bazinių rodiklių pieno kaina per spalio mėn. padidėjo 2 proc. Prognozuojama, kad lapkričio mėn. pieno kaina nesikeis, bus apie 830–850 Lt/t.

„Nuo pat vasaros buvo deramasi su perdirbėjais dėl pieno kainų. Suprantama, kad pieno gamintojams jos yra gyvybiškai svarbios, puiku, kad matome augimo požymių. Tikiuosi, kad kainos išliks stabilios ilgesnį laiką“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Pieno supirkimo kainų augimą sąlygojo rudens–žiemos sezonu mažėjantis pieno supirkimo kiekis ir įmonių prisitaikymas prie situacijos bei verslo krypčių pakeitimas po Rusijos importo embargo įvedimo. Lietuvos pieno gamintojai bene labiausiai nukentėjo, kai Rusija paskelbė apie draudimą įvežti žemės ūkio produkciją.

Žemės ūkio ministrė pirmadienį Briuselyje vykusiame Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos posėdyje susitiko su naujuoju ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaru Philu Hoganu ir priminė Lietuvos prašymą kompensuoti pieno sektoriui nuostolius, patirtus dėl Rusijos embargo. Apie nuostolių kompensavimą ketinama kalbėti artimiausiomis savaitėmis, kai bus tvirtinamas 2015 metų biudžetas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi