Verslas

2012.11.16 08:12

BP – rekordinė bauda

„Lietuvos rytas“ 2012.11.16 08:12

  Didžiosios Britanijos naftos kompanija BP amerikiečiams sumokės rekordinę baudą. Ji gali siekti nuo 3 iki 5 milijardų JAV dolerių (8,13–13,55 mlrd. litų).    

Didžiosios Britanijos naftos kompanija BP amerikiečiams sumokės rekordinę baudą. Ji gali siekti nuo 3 iki 5 milijardų JAV dolerių (8,13–13,55 mlrd. litų).

BP naftos platforma „Deepwater Horizon” nuskendo 2010 metais Meksikos įlankoje. Tai sukėlė rimtą ekologinę katastrofą.

Maža to, per sprogimą žuvo 11 žmonių, dirbusių platformoje. Platforma užsidegė ir po dviejų dienų nuskendo.

Anot šaltinių, susitarimas pasiektas po derybų tarp JAV teisingumo departamento ir naftos gavybos kompanijos.

BP pripažįsta savo kaltę dėl avarijos, o mainais už tai tikisi, kad vyriausybė atsisakys tolesnio baudžiamojo persekiojimo, pradėto prieš kompaniją dėl katastrofos Meksikos įlankoje.

Per avariją „Deepwater Horizon” platformoje buvo pažeistas naftos gręžinys, dėl to nafta nekontroliuojamai tekėjo į vandenyną. Į Meksikos įlanką pateko 4,9 mln. barelių naftos.

Likviduoti nuotėkį pavyko tik po trijų mėnesių. Avarija Meksikos įlankoje buvo pripažinta didžiausia ekologine katastrofa per JAV istoriją.

Per kitus dvejus metus kompanija investavo 1 mlrd. dolerių į įlankos ekologinės sistemos atkūrimo projektus. BP jau išmokėjo nukentėjusiesiems 8 mlrd. dolerių iš 20 mlrd. dolerių kompensacijų fondo.

Iki šiol didžiausia bauda per visą JAV juridinę praktiką buvo skirta farmacijos kompanijai „Pfizer”. 2009 metais teismas nubaudė ją 1,3 mlrd. dolerių bauda už sukčiavimą reklamuojant vieną nuskausminamųjų preparatų.