Verslas

2014.11.07 20:06

Butų pardavėjas dovanų siūlo nemokamą trejų metų šildymą

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, DELFI.lt2014.11.07 20:06

Vilniuje kalbant apie naujų butų perteklių, Kauno statybų bendrovė skelbia akciją, kuria pirmiesiems pirkėjams žada nemokamą šildymą trejus metus.

Vilniuje kalbant apie naujų butų perteklių, Kauno statybų bendrovė skelbia akciją, kuria pirmiesiems pirkėjams žada nemokamą šildymą trejus metus.

Šildymas visais laikais buvo viena didžiausių išlaidų eilučių daugiabučių gyventojams.

Ar tai jau buvusio 2007–2008 m. nekilnojamojo turto (NT) piko pradžia, kai tuo metu statytojai pirkėjus viliodavo įvairiomis dovanomis?

Daugiabutį Kaune pastačiusios bendrovėms „Būstuva“ generalinis direktorius Edvardas Galvanauskas DELFI pripažino, kad sunku konkuruoti su pigesnius būstus siūlančiais konkurentais.

Tuo metu NT paslaugų bendrovės „Ober-haus“ Kauno biuro vadovas Saulius Umbrasas sako, kad perskaičiavus nuolaidą į litus, ji išeitų tokia pati, kokią galima susiderėti su kone kiekvienu butų pardavėju.

„Norėdami pabrėžti tai, kad mūsų namai yra labai šilti, paskelbėme tokią akciją. Tai yra labiau dėmesio atkreipimas į save“, – teigė E. Galvanauskas.

Įmonės siūlomi būstai, pasak pašnekovo, yra vidutinės kainos – kvadratinis metras kainuoja apie 3,5 tūkst. Lt, o miesto pakraščiuose esą siūlomi būstai po 2,5 tūkst. Lt.

„Kaunas yra toks specifinis miestas, kuriame niekada nebuvo perprodukcijos, tačiau įvyko tai, kas anksčiau įvyko ir Vilniuje – priemiesčiuose užstatinėjami vadinamieji bulvių laukai. Priemiesčiuose kepami sublokuoti prastos kokybės namai. Tačiau visi žiūri į kainą“, – teigė bendrovės vadovas.

Pasak pašnekovo, tokią akciją jo vadovaujama bendrovė siūlė ir prieš porą metų.

Visada galima nusiderėti

„Ober-haus“ Kauno skyriaus vadovas tvirtina, kad dabar negalima kalbėti apie nuotaikas, kurios vyravo NT pakilimo laikais.

„Nesakykime, kad ateina 2007–2008 m. laikotarpis, tai tiesiog yra drąsesnė akcija. Galbūt ji skamba įspūdingai, tačiau paskaičiavus, būsto išlaikymo sąnaudos nėra didelės, per trejus metus galbūt susidarytų keli tūkstančiai litų. Perkant butą už kelis šimtus tūkstančių litų visada vyksta derybos ir kokius 5 tūkst. Lt su visais statytojais galima nusiderėti“, – DELFI komentavo S. Umbrasas.

Pašnekovas prisimena, kad kažkuris statytojas pirkėjams siūlė padovanoti automobilių stovėjimo vietą.

Pasak jo, šiuo metu Kaune nėra naujų butų pertekliaus, šiuo metu pirkėjams siūloma iki 500 naujų butų.

Gali tekti mažinti kainas

DELFI jau rašė, kad įmonės „Eika“ duomenimis, dabartinės naujos statybos butų pasiūlos Klaipėdoje pakaktų 2 metams, o Kaune – 3 metams.

„Praėjusį ketvirtį nei Klaipėdoje, nei Kaune nekilnojamojo turto vystytojai nekeitė projektų kainodaros, nedarė nuolaidų. Pardavimams sumažėjus gali atsirasti spaudimas kainoms, kadangi nekilnojamojo turto plėtotojai bus suinteresuoti realizuoti turimą sandėlį“, – išplatintame pranešime spalio viduryje teigė „Eikos“ plėtros projektų vadovas Tomas Žiaugra.

Kaune per trečiąjį šių metų ketvirtį naujos statybos butų pasiūla taip pat sumažėjo 5 proc. ir šiuo metu siekia apie 520 butų.

Tuo metu nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Inreal“ skaičiuoja, kad šiuo metu Vilniuje yra rekordinis neparduotų butų skaičius – beveik 4 tūkst. ir juos pavyktų parduoti per maždaug 1,37 metų laikotarpį.

Bendrovė prognozuoja, kad labiausiai konkurencija statytojams turėtų pasireikšti ekonominės klasės segmente, kuriame sandorių skaičius sparčiai sumažėjo nuo rekordinių 719 butų, parduotų pirmąjį 2014 metų ketvirtį, iki 210 parduotų butų trečiąjį šių metų ketvirtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt