Verslas

2015.09.08 13:45

Seimas linkęs nedidinti mokesčių už šildymą

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Parlamentarai linkę pritarti siūlymui 2015 metais išlaikyti mažesnius mokesčius už centralizuotai teikiamą šildymą ir karštą vandenį.

Parlamentarai linkę pritarti siūlymui 2015 metais išlaikyti mažesnius mokesčius už centralizuotai teikiamą šildymą ir karštą vandenį.

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio pasiūlymui nuo kitų metų nedidinti PVM tarifo šildymui iki 21 proc. ir pratęsti mažesnio 9 proc. PVM galiojimą iki 2016 metų, rašoma frakcijos išplatintame pranešime.

„Tol, kol nesumažinsime gyventojų pajamų apmokestinimo, neturime teisės kelti komunalinių mokesčių už šildymą. PVM tarifo už šildymą kėlimas tiesiogiai atsispindėtų išaugusiose gyventojų sąskaitose. Tai paliestų bemaž pusę milijono daugiabučiuose gyvenančių žmonių, uždirbančių vidutinį atlyginimą ir negaunančių jokių kompensacijų.

Jų sąskaita kitai daliai gyventojų mokėti dar didesnes kompensacijas už brangesnį šildymą taip pat būtų neteisinga. Todėl mažesnį 9 proc. PVM tarifą kitąmet reikia išlaikyti“, – įsitikinęs E. Masiulis.

Politikas taip pat ragina Vyriausybę paspartinti daugiabučių renovavimo darbus, kad šiluma nebūtų išleidžiama per kiauras namų sienas, bei užtikrinti realią konkurenciją miestų ir rajono šilumos ūkyje.

„Situacijai pasikeitus į gera, bus galima svarstyti PVM tarifo suvienodinimą ir liberalai šią idėją palaikys“, – teigė E. Masiulis.