Naujienų srautas

Verslas2014.11.06 14:51

Rusija: didžiausios šalies naftos bendrovės įtariamos rinkos manipuliacijomis

ELTA 2014.11.06 14:51

Rusijos valstybės inspektoriai pradėjo tirti didžiausių šalies naftos bendrovių veiklą – jos įtariamos rinkos manipuliacijomis.

Rusijos valstybės inspektoriai pradėjo tirti didžiausių šalies naftos bendrovių veiklą – jos įtariamos rinkos manipuliacijomis.

Spėjama, kad bendrovės griebdavosi manipuliacijų, siekdamos dirbtinai užkelti naftos kainas, apie tai informuoja BBC.

Federalinė antimonopolinė tarnyba (FAS) tiria tokių privačių bendrovių, kaip „Bashneft“ ir „Lukoil“, taip pat valstybinės „Rosneft“, veiklą.

FAS teigimu, didelė dalis sandorių, sudarytų tarp Rusijos naftos bendrovių šiais metais, atrodo įtartini.

Rusijos valstybės pajamas nusmukdė mažėjančios pasaulinės naftos kainos.

Rusija yra viena didžiausių pasaulyje naftos ir dujų eksportuotojų. Tačiau ES ir JAV paskelbus Rusijos naftos pramonei sankcijas dėl šios vaidmens Ukrainos konflikte, neišvengiamą poveikį pajuto šalies naftos žvalgybos technologijų ir paslaugų sektoriai, o planus eksploatuoti naujus Sibiro telkinius Rusijai teko pristabdyti.

Rusijos rublio vertė ketvirtadienį nukrito iki naujų rekordinių žemumų JAV dolerio atžvilgiu (45,3 rublio už 1 JAV dolerį). Rublio kurso smukimas siejamas su naftos kainų mažėjimu, taip pat su valiutinių intervencijų parametrų pakeitimu. Rusijos centrinis bankas sumažino jų apimtis iki 350 mln. dolerių per parą.

Rublis nuo metų pradžios JAV dolerio atžvilgiu jau prarado daugiau nei ketvirtadalį savo vertės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi