Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Priežastis, kodėl V. Putinas neliūdi dėl krentančio rublio

Prognozuojama, kad trečiadienį žemyn nugarmėjusi Rusijos rublio vertė ir toliau smuks euro ir dolerio atžvilgiu.

„Swedbank“ banko Lietuvoje vyriausiasis analitikas Nerijus Mačiulis sako, kad tokia nacionalinės valiutos situacija yra palanki Kremliui, nes parduodant energijos išteklius Rusijos biudžeto pajamos nenukenčia, nors naftos kaina krenta.

„Panašu, kad Rusijos centrinis bankas susitaikė, kad rublis ir toliau nuvertės. Tai palanku Kremliui, nes parduodant energijos išteklius gaunama daugiau rublių ir tai leidžia didinti socialines išmokas, kitas išlaidas, tačiau reali žmonių  perkamoji galia mažėja ir nuvertėjant rubliui ji dar mažės. Taigi gyvenimo kokybė Rusijoje dar labiau blogės“, – ketvirtadienį pristatydamas Pasaulio ir Lietuvos ekonomikos apžvalgą sakė ekonomistas.

„Swedbank“ bankas prognozuoja, kad Rusijos BVP šiemet augs 0,2 proc., o kitąmet smuks 0,6 proc.

„Pagrindiniai klausimai, kurie rūpi Lietuvai, yra Rusijos užsienio politika ir ilgalaikės ekonominės šios šalies perspektyvos. Abiem šiais klausimais negalima nieko gero pasakyti. Rusija nesilaiko Minsko susitarimo ir Vakarai, panašu, artimiausią pusmetį neatšauks sankcijų. O be Vakarų technologijų Rusijos pramonės laukia nuosmukis. Vakarų įmonės investuoti Rusijoje negali dėl taikomų sankcijų“, – teigė N. Mačiulis.

DELFI primena, kad trečiadienį JAV dolerio vertė pasiekė rekordinę 44,98 rublio ribą. Iki rekordinių aukštumų pakilo ir euro vertė rublio atžvilgiu – 56,3675 rublio.

Praėjusį penktadienį kovodamas su augančia infliacija Rusijos centrinis bankas bazines palūkanų normas pakėlė iki 9,5 proc. ir neatmetama, kad jos dar gali didėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi