Verslas

2015.09.08 13:45

„Finasta“ pereina į „Invalda LT“ rankas

ELTA2015.09.08 13:45

Turtą valdymo ir investicijų bendrovė „Invalda LT“ ir partneriai už 24 mln. litų (7 mln. eurų) iš „Snoro“ bankroto administratorius perka banko „Finasta“ grupę.

Turtą valdymo ir investicijų bendrovė „Invalda LT“ ir partneriai už 24 mln. litų (7 mln. eurų) iš „Snoro“ bankroto administratorius perka banko „Finasta“ grupę.

„Invalda LT“ įsigis po 78,28 proc. banko „Finasta“ ir finansų maklerio įmonės „Finasta“ akcijų, taip pat po 100 proc. turto valdymo įmonių „Finasta Asset Management“ Lietuvoje ir Latvijoje. Šių įmonių bendras valdomas turtas vertinamas beveik 587 mln. litų (170 mln. eurų), jų klientų skaičius siekia maždaug 100 tūkst.

Galutinė sandorio suma gali didėti ar mažėti priklausomai nuo „Finastos“ nuosavo kapitalo pokyčio iki sandorio užbaigimo. Jo įvykdymui taip pat reikia sulaukti Konkurencijos tarybos ir Latvijos finansų ir kapitalo rinkų priežiūros komisijos pritarimo.

„Mes džiaugiamės matydami, kad Kreditorių komiteto sprendimas patvirtinti „Finastos“ bankinės grupės pardavimą investicinei įmonei „Invalda LT“ ir jos partneriams taip greitai virto konkrečiu susitarimu. Tikimės, kad sandoris Lietuvoje bus baigtas dar iki lapkričio mėnesio pabaigos. „Finastos“ bankinė grupė bus parduota už geriausią įmanomą kainą „Snoro“ kreditoriams“, – teigia „Snoro“ bankroto administratorius Neilas Cooperis.

2014 m. rugsėjį „Invalda LT“ taip pat įsigijo specializuotą pensijų fondų valdymo įmonę „MP Pension Funds Baltic“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt