Verslas

2014.11.05 14:49

Metų automobiliu pretenduoja tapti 30 nominantų

ELTA 2014.11.05 14:49

Aštuonioliktajame konkurse „Metų automobilis“ dėl nominacijų varžysis 30 naujausių, neseniai prestižiniuose Europos ir pasaulio salonuose debiutavusių, o mūsų šalį ką tik pasiekusių automobilių.

Aštuonioliktajame konkurse „Metų automobilis“ dėl nominacijų varžysis 30 naujausių, neseniai prestižiniuose Europos ir pasaulio salonuose debiutavusių, o mūsų šalį ką tik pasiekusių automobilių.

„Metų automobiliu 2015“ pretenduoja tapti „Audi A5“, „BMW 2 Active Tourer“, „BMW 4 Gran Coupe“, „BMW X6“, „Cadilac CTS“, „Citroen C4 Cactus“, „Ford Mondeo“, „Jaguar F-Type Coupe“, „Jeep Cherokee“, „Kia Optima“, „Kia Soul“, „Kia Sportage“, „Lexus NX300h“, „Mercedes-Benz C220“, „Mercedes-Benz V“, „Mini Hatch“, elektromobiliai „Nissan e-NV200“ ir „Nissan Leaf“, „Nissan Juke“, „Nissan Pulsar“, „Nissan Qashqai“, „Nissan X-Trail“, „Opel Adam Rocks“, „Peugeot 508“, „Porsche Macan“, „Seat Leon ST“, „Subaru WRX STI GT“, „Škoda Fabia 1,2 TSI Style“, „Volkswagen Golf Sportsvan“ ir „Volkswagen Passat“.

„Prie konkurso starto linijos 30 išrikiuotų automobilių – tai labai daug, nes dėl europinės krizės kai kurie gamintojai buvo kiek pristabdę naujų modelių kūrimą bei gamybą. 30 dalyvių lietuviškose geriausiojo automobilio paieškose – tai daugiau nei perpus viršytas kitose kaimyninėse šalyse vykstančių analogiškų renginių dalyvių skaičius“, – pabrėžia projekto vadovas ir metų automobilio konkursus rengiančio Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius.

„Konkurso „Metų automobilis 2015“ dalyviai varžosi ne tik dėl pagrindinio titulo, bet ir kitų nominacijų: „Saugiausio automobilio“, „Verslo klasės automobilio“, „Gražiausio dizaino automobilio“, „Moterų aistros automobilio“, „Sportiškiausio automobilio“ ir kitų. „Tautos automobilį 2015“ išrinks informacinio portalo „Delfi“ skaitytojai.

Iki šiol daugiausiai – po 4 kartus – „Metų automobiliu“ yra tapę „Škoda“ ir „Ford“ gamintojų įvairių modelių automobiliai. 3 kartus geriausiojo titulą laimėjo vokiški „Volkswagen“, o po vieną kartą geriausiais pripažinti japoniški „Subaru“ ir „Mazda“, korėjietiški „Hyundai“ ir „Kia“, vokiškas „Mercedes“ ir prancūziškas „Peugeot“.