Naujienų srautas

Verslas2012.11.14 11:05

Graikai ieško dujų telkinių, kurie padėtų išbristi iš krizės

Geologinių tyrimų laivas išplaukė į mokslinę ekspediciją po Graikijos teritorinius vandenis, tikintis rasti gamtinių dujų telkinių, kurie graikams padėtų išbristi iš ekonominės krizės.

Geologinių tyrimų laivas išplaukė į mokslinę ekspediciją po Graikijos teritorinius vandenis, tikintis rasti gamtinių dujų telkinių, kurie graikams padėtų išbristi iš ekonominės krizės.

Savo apgailėtinos padėties akligatvį po truputį vis aiškiau matanti Graikija ima mąstyti apie stebuklus, kurie galėtų išgelbėti šalį iš nepavydėtinos padėties, veikiausiai pasmerksiančios Graikiją ilgus metus truksiančiam ekonominiam įšalui.

Šalies vyriausybė nusamdė seisminių tyrimų kompaniją, kurios užduotis – ištirti Jonijos ir Viduržemio jūros dugną. Tikimasi, kad britų ir graikų mokslininkai, tris mėnesius naršysiantys Graikijos teritorinius vandenis, galėtų rasti gamtinių dujų telkinių, apie kuriuos iki šiol nebuvo žinoma.

Dujų telkinių tyrimai, net jei jų ir būtų rasta, gali užtrukti ilgus metus, tačiau dangiškos manos besitikintys graikai jau dabar skaičiuoja maždaug 600 milijardų pelną, kurį galėtų atnešti rastos dujos.

Dabar Graikija energetiniam importui išleidžia apie 5 procentus savo BVP, tad sutaupyti pinigai galėtų greitai ištraukti šalį iš krizės.

Po paskutinio Graikijos parlamento sprendimo, kuriuo šalis įsipareigojo itin griežtai taupyti norėdama iš Europos gauti dar vieną paskolą, smarkiausiai šalyje pasitikima radikalia kairiųjų koalicija, kuri ima siūlyti trauktis iš euro zonos, atsisakyti paskolų ir jokiu būdu netaupyti.

Jei graikams nepavyks surinkti planuotų mokesčių, kaip tai nutiko po paskutiniosios Europos paskolos, o daugumą vyriausybėje galų gale perims kairieji, šaliai veikiausiai beliks melstis, kad dujų telkiniai po Graikijos jūromis nebūtų vien svajonių debesėlis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi