Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

„Skype“ centro vadovas T. Paananemas: pamirškite sąvoką „maža šalis“

Kalbėdami apie inovacijas ir informacines technologijas, pamirškite sąvoką „maža šalis“, pataria „Skype“ inžinerinio centro Taline vadovas Tiitas Paananemas, praėjusią savaitę lankęsis Vilniuje, progreso konferencijoje LOGIN.

Kalbėdami apie inovacijas ir informacines technologijas, pamirškite sąvoką „maža šalis“, pataria „Skype“ inžinerinio centro Taline vadovas T. Paananemas, praėjusią savaitę lankęsis Vilniuje, progreso konferencijoje LOGIN.

Anot jo, Estijai „Skype“ padėjo atverti daug durų visame pasaulyje, ir daugelis estų, pristatydami savo šalį, dažniausiai pamini būtent „Skype“. Todėl ir lietuvius jis ragina būti ambicingais ir nebijoti įgyvendinti savo idėjų. Apie tai su Tiitu Paananemu kalbėjosi Živilė Kropaitė.

Kokia „Skype“ sėkmės istorija?

Manau, „Skype“ sėkmės istorija ta, kad sugebėjome patenkinti ir palengvinti labai paprastą žmogaus poreikį – bendravimo, peržengiančio sienas ir pakenčiamos kokybės.  Ir kadangi mums pavyko, pokalbių kokybė aukšta – visa tai ir yra mūsų sėkmė.

Dažnai atrodo, kad „Skype“ pakeitė kai kurių žmonių santykį su internetu ar net kompiuteriu, nes dabar labai dažnai girdi, kaip, pavyzdžiui, seneliai, kurie niekuomet nesinaudodavo kompiuteriais, dabar „Skaipe“ kalbasi su emigravusiais vaikais ar anūkais.

Kaip pati apibūdinote, akivaizdu, kad „Skype“ praplėtė interneto vartojimą. Tie žmonės anksčiau nieko bendro su kompiuteriais neturėjo, tačiau turėjo poreikį bendrauti. O dėl interneto ir kompiuterių plėtros, tai tapo įmanoma.

Kaip Skypas vystysis toliau?

Dabar mes stengiamės užtikrinti, kad pati komunikacija būtų geriausia, kokia tik gali būti – tiek ypatybių, tiek kokybės plėtros požiūriu. Kitas dalykas, kurį ketiname apmąstyti iš naujo, yra socialinė patirtis: ką dar įtraukti į tokį intymų procesą kaip skambutis, kuris nutinka tarp dviejų žmonių. Kaip padaryti, kad jis būtų dar smagesnis, produktyvesnis ar netgi intymesnis. Kaip užtikrinti, kad „Skype“ galima būtų šnekėtis visais įrenginiais, kad pokalbius būtų galima „neštis“ iš vieno aparato į kitą, keisti tinklus. Norime komunikaciją paversti prieinama ir susitelkti ties pačia jos esme – kur ir kada jos labiausiai reikia, kada ji svarbiausia. Dabar „Skype“ naudojimą mobiliuosiuose telefonuose stabdo tai, kad greitai eikvojamos jų baterijos. Todėl vienas pagrindinių iššūkių – padaryti taip, kad naudojant „Skype“ telefonas veiktų kiek įmanoma ilgiau.

Ką manote apie konkurenciją tarp mobiliųjų telefonų ir „Skype“? 

„Skype“ šiuo metu turi savo nišą. Jeigu ją išlaikysime su mobiliuoju internetu, tai būsime labai konkurencingi, nes būdamas „Skype“, turi visus prisijungusius draugus, kontaktų sąrašą, artimiausią ratą, su kuriais keitiesi informacija ir kalbi, ir viskas vienoje vietoje – nereikia vienos paslaugos naudoti vienam skambučiui, kitos – kitam.

O ką manote apie laidinių telefonų ateitį?

Manau, jie turi savo nišą, ypač skambučiai nepaprastais atvejais, saugumo sistemos. Tačiau dabar akivaizdu, kad technologijos taip išsiplėtojo, kad mobilieji suteikia daug daugiau galimybių nei laidiniai telefonai.

Lietuvoje, kalbant apie išradimus, technologijų progresą, dažnai atsisukama į Estiją ir sakoma: štai, tokia maža šalis, o išrado „Skype“. O kaipgi mes?

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi