Naujienų srautas

Verslas2014.11.04 12:30

A. Butkevičius: Klaipėdos SGD terminalas galėtų dujas tiekti ne tik Baltijos šalims

BNS 2014.11.04 12:30

Lietuvos Vyriausybės vadovas pareiškė, kad Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas dujomis galės aprūpinti ne tik Baltijos valstybes, bet, jei reikės, ir kitas suinteresuotas šalis.

Lietuvos Vyriausybės vadovas pareiškė, kad Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas dujomis galės aprūpinti ne tik Baltijos valstybes, bet, jei reikės, ir kitas suinteresuotas šalis.

Tai Algirdas Butkevičius pareiškė Mogiliove (Baltarusija) vykstančiame 10-jame Lietuvos ir Baltarusijos ekonomikos forume, kuriame aptariami prekybos ir investicijų, transporto ir logistikos klausimai, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Premjeras pakvietė Baltarusijos verslininkus toliau naudotis Klaipėdos uostu, kuris kasmet krauna vis daugiau krovinių.

„Kviečiu ir toliau naudotis mūsų neužšąlančiu jūrų uostu. Tai yra puiki galimybė Baltarusijai eksportuoti savo produkciją į Europą“, – sakė A. Butkevičius

Jis pažymėjo, kad auga ir Baltarusijos krovinių srautas Lietuvos geležinkeliais.

„Kviečiame Baltarusijos statybų įmones dalyvauti konkursuose ir dirbti Lietuvoje“, – teigė Lietuvos premjeras.

Jo teigimu, Lietuvos ir Baltarusijos interesai apima transportą, energetiką, turizmą, regioninį bendradarbiavimą: „Mano nuomone, mums reikia efektyviau dirbti šiais klausimais“.

Pastačius dujų jungtį su Lenkija, Lietuva galės dujas tiekti šiai valstybei. Be to, plečiamas Klaipėdos-Kuršėnų dujotiekis, kuriuo iš Klaipėdos dujos bus gabenamos į Latviją ir Estiją. SGD terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ taip pat planuoja iki 2016 metų pabaigos pastatyti dujų skirstymo stotį, iš kurios dujos bus perpilamos į autodujovežius ir traukinių cisternas. Tokiu būdu dujas būtų galima tiekti ten, kur nėra dujotiekių arba jas panaudoti, pavyzdžiui, vilkikų kurui.

SGD terminalas pradės veikti nuo kitų metų sausio, pirmaisiais metais jo pajėgumas sieks 1 mlrd. kubų per metus, vėliau – apie 4 mlrd. kubų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi