Verslas

2015.02.12 21:36

Ūkio banko akcijos per savaitę prarado ketvirtadalį vertės

DELFI.lt 2015.02.12 21:36

Antradienį Vilniaus vertybinių popierių biržoje Ūkio banko akcijų vertė buvo sumažėjusi 5 proc. punktais (11.30 val. duomenimis), vėliau paklausa leido kainai atsitiesti ir 13 val. kritimas sudarė 2,5 proc.    

Antradienį Vilniaus vertybinių popierių biržoje Ūkio banko akcijų vertė buvo sumažėjusi 5 proc. punktais (11.30 val. duomenimis), vėliau paklausa leido kainai atsitiesti ir 13 val. kritimas sudarė 2,5 proc.

Iš viso per savaitę Ūkio banko akcijos prarado ketvirtadalį vertės.

„Paprasčiausiai investuotojai reagavo į paskutines naujienas, susijusias su nekilnojamo turto perėmimu. Gaunasi taip, kad banko turte tiesiog atsiranda daug nekilnojamo turto, sumažėja paskolų portfelis, natūraliai mažėja pajamos iš pagrindinės banko veiklos. Investuotojai neigiamai vertina visą tą naujieną“, –pagrindinę priežastį įvardijo „Finasta“ atstovas Ernestas Daraška.

Antradienį žemiausiame taške Ūkio banko akcija buvo vertinama 0,112 euro, vėliau kilo iki 0,117 euro. 13.30 val. duomenimis, perleista akcijų už 37,71 tūkst. eurų. E. Daraškos manymu, tai – tam tikras kainos dugnas.

„Jeigu bankas kas ketvirtį išleidžia tokią naujieną, kuri labai visus investuotojus nuvilia, tad jeigu ir toliau seks panašios naujienos, tai natūralu, kad banko akcijos gali ir toliau kristi. Nebent sakykime gali būti kažkokie kiti įsiterpimai iš banko pusės, kad stabdyti bankų akcijų kainos kritimą ir panašiai. Apie tokius veiksmus labai sunku ką ir prognozuoti iš tiesų“, – apie tai, kaip toliau gali keistis akcijų kainą, sakė jis.

Kaip rašo „Verslo žinių” naujienų portalas vz.lt, Estijos LHV banko padalinys Lietuvoje įkeitimui nuo šiol nebepriims Ūkio banko akcijų.

Tai reiškia, kad akcijos ne tik nuo šiol naujai nebus įkeičiamos, tačiau ir kai kuriems klientams gali kilti prievolė užstatui įkeisti papildomo turto, kad iki reikiamo lygio būtų pakeltas bendras akcijų įkeitimo koeficientas.

Primename, kad lapkričio 5 d. Ūkio bankas paskelbė, kad už skolas baigė įmonės „Žalgirio sporto arena“, valdančios Žalgirio stadioną ir sklypą šalia, perėmimą. Sandorio vertė – 357 mln. Lt. Investuotojų asociacijai iškilo klausimų, ar sandorio vertė neišpūsta.

Anot banko, perimtas turtas į banko balansą įrašytas pagal „vienos iš nepriklausomų tarptautinių turto vertinimo agentūrų nustatytą rinkos vertę“, tačiau neatskleidžia, kokia tai agentūra.