Verslas

2015.02.12 21:38

I. Degutienė: „Snoro“ komisijos išvados yra neteisėtos

ELTA 2015.02.12 21:38

„Snoro“ laikinosios komisijos išvados, priimtos nesant reikalingos narių daugumos, yra neteisėtos, tvirtina Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

„Snoro“ laikinosios komisijos išvados, priimtos nesant reikalingos narių daugumos, yra neteisėtos, tvirtina Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Parlamento vadovės teigimu, dabartinėmis išvadomis gali pasinaudoti teisiami „Snoro“ savininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas, ir tai valstybei padarytų milijardinių nuostolių, todėl politikai turi elgtis atsakingiau.

„Yra Seimo laikinųjų tyrimų komisijų įstatymas, kuriame aiškiai reglamentuota, kad komisija savo sprendimus priima posėdyje, o komisijos posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja daugiau kaip pusė jos narių. Šiuo atveju daugiau kaip pusės narių nebuvo. Na, tai tada, natūralu, ir atrodo, kad tos komisijos išvados yra neteisėtos“, – trečiadienį Žinių radijui sakė Seimo Pirmininkė.

I. Degutienės teigimu, Seimo narių grupė, kuri antradienį kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, norėdama išsiaiškinti, ar komisijos išvados yra teisėtos, pasielgė teisingai. Parlamento vadovės manymu, dabar reikia sulaukti Etikos ir procedūrų komisijos išaiškinimo, ir tada bus aišku, kaip elgtis toliau.

I. Degutienė pabrėžė, kad pats faktas, jog tokios tyrimo komisijos yra sudaromos, kad ir kokios būtų buvusios jų išvados, ją stebina: pasak Seimo Pirmininkės, tuo gali pasinaudoti R. Baranausko ir V. Antonovo advokatai.

„Seimas yra politinė institucija, ne teisinė institucija. Jau netgi, jeigu tos komisijos išvados ir būtų kitokios, jau pats tas faktas, kad buvo sudaryta tokia laikinoji tyrimo komisija, gali geram advokatui padėti atrasti įvairių būdų įrodyti, kad tai buvo politizuotas procesas. O ypač dabar, kai yra tokios išvados, tai dar labiau aišku, kad tiek V. Antonovo, tiek R. Baranausko advokatai tą gali panaudoti įrodymui, kad tai buvo politizuotas procesas ir jokio nusikaltimo galimai nebuvo įvykdyta“, – aiškino I. Degutienė.

„Tai aš manau, kad tikrai tai yra neatsakinga, tuo labiau norėčiau priminti, kad tai yra milijardai, ir tai būtų krūvis, jeigu ta byla būtų pralaimėta, mūsų Lietuvos mokesčių mokėtojams. Aš manau, kad tikrai reikėtų elgtis atsakingiau priimant vienokias ar kitokias išvadas“, – pridūrė Seimo Pirmininkė.

Antradienį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovai, dirbę „Snoro“ žlugimo aplinkybes tyrusioje laikinojoje Seimo komisijoje, dėl komisijos pirmininko Valentino Mazuronio veiksmų kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją.