Verslas

2019.03.09 09:40

Siautęs vėjas sutrikdė beveik 75 tūkst. klientų elektros tiekimą

LRT.lt2019.03.09 09:40

Penktadienio vakarą ir šeštadienio naktį Lietuvoje siautęs vėjas pridarė nuostolių, o elektros tiekimas buvo sutrikdytas tūkstančiams gyventojų.

„Nuo vakar vakaro iki paryčių, ESO operatyvinės brigados elektros tiekimą atkūrė beveik 75 tūkst. klientų. Daugiausia be elektros buvo Klaipėdos, Šiaulių, Utenos, Kauno, Alytaus regionų klientai. 9 val. duomenis be elektros buvo apie 1500 klientų“, – pranešimu apie vėjo sutrikdytą elektros tiekimą dalinasi ESO.

Anot specialistų, elektros tiekimo sutrikimus nulėmė sustiprėjęs vėjas dėl kurio ant elektros oro linijų virto medžiai ir nulaužtos šakos.

„Atkreipiame dėmesį, kad elektros energijos sutrikimus šalina gausios ESO ir rangovų pajėgos – apie 100 operatyvinių brigadų, kad klientams būtų kuo greičiau atkurtas elektros tiekimas. Dalis be elektros buvo trumpą laiką, nes buvo operatyviai atkurtas elektros tiekimas, kita dalis klientų galbūt net nepajuto, nes buvo tik sekundinis elektros energijos pertrūkis, tačiau jie įtraukiami į bendrąją statistiką“, – rašoma pranešime.

ESO primena, jog pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius elektros laidus, griežtai draudžiama juos liesti, artintis ar mėginti ką nors daryti ir patariame nedelsiant apie tai pranešti ESO gedimų registravimo trumpuoju numeriu 1852 (skambutis nemokamas), bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt