Verslas

2014.11.01 12:31

Gyventojams suteikiama galimybė vietoj turėtos žemės atgauti miško plotą

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2014.11.01 12:31

Visi gyventojai, pateikę prašymus dėl išperkamos žemės kompensavimo, nuo šeštadienio gali kreiptis ir dėl atlyginimo lygiaverčiu miško plotu.

Visi gyventojai, pateikę prašymus dėl išperkamos žemės kompensavimo, nuo šeštadienio gali kreiptis ir dėl atlyginimo lygiaverčiu miško plotu.

Vyriausybė taip pat nusprendė nukelti piniginių kompensacijų mokėjimą, nes biudžete tam lėšos kol kas nenumatytos.

Nacionalinės žemės tarnybos duomenimis, nuosavybės teisės į mieste turėtą žemę dar neatkurtos beveik 10 tūkstančių gyventojų. Iki šiol piliečiai galėjo prašyti žemę atkurti kitoje vietoje, gauti kompensaciją vertybiniais popieriais arba sulaukti piniginės išmokos. Tačiau paskaičiuota, kad atkuriant nuosavybės teises į žemę pagal piliečių pateiktus prašymus, pritrūktų ne tik lėšų biudžete, bet ir pačios žemės. Todėl nuspręsta nuo lapkričio 1-osios gyventojams suteikti galimybę vietoj turėtos žemės atgauti miško plotą.

Gyventojai, pageidaujantis gauti kompensacijas už turėtą žemės sklypą lygiaverčiu mišku,  prašymus turi pateikti iki kovo. Tikimasi, kad taip paspartės išperkamos žemės grąžinimo procesas ir bus išvengta teisinių ginčių dėl prievartinių piniginių kompensacijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.