Verslas

2014.10.31 12:36

Įsigalioja nauji reikalavimai kelionių organizatoriams

ELTA 2014.10.31 12:36

Nuo lapkričio 1 d. didėja draudimo suma kelionių organizatoriams, vykdantiems keliones užsakomaisiais skrydžiais. Be to, draudimą privalės turėti ir kelionių organizatoriai, besiverčiantys vietos turizmu.

Nuo lapkričio 1 d. didėja draudimo suma kelionių organizatoriams, vykdantiems keliones užsakomaisiais skrydžiais. Be to, draudimą privalės turėti ir kelionių organizatoriai, besiverčiantys vietos turizmu.

Tai numato įsigaliojantys Turizmo įstatymo pakeitimai, kuriais stiprinama kelionių organizatorių priežiūra ir turistų apsauga.

Veikiantys vietos kelionių organizatoriai turės draustis 50 tūkst. litų suma, organizuojantieji keliones į užsienį – 7 proc. nuo metinių įplaukų už kelionių pardavimą, bet ne mažiau kaip 150 tūkst. litų suma, vykdantieji keliones į užsienį užsakomaisiais skrydžiais – taip pat 7 proc. nuo metinių įplaukų už kelionių pardavimą, bet ne mažiau kaip 350 tūkst. litų suma. 

Pirmą kartą pradedantys veikti kelionių organizatoriai atitinkamai turės draustis nurodytomis konkrečiomis sumomis.

Įstatyme patikslinta kelionių organizatoriaus draudimo apskaičiavimo tvarka – draudimo suma bus skaičiuojama pagal paskutinius praėjusius keturis ketvirčius, buvusius prieš naujo kelionių organizatoriaus draudimo įsigaliojimą.

Turizmo įstatyme bus įtvirtinta kelionių prekybos agento sąvoka.

Nuo lapkričio 1 d. nebeliks kelionių pardavimo agentų veiklos pažymėjimų ir anksčiau buvusio įstatymo reikalavimo turėti draudimą. Įstatyme taip pat patikslintas atvejų sąrašas, kai yra stabdomas ir naikinamas kelionių organizatoriaus pažymėjimo galiojimas, ir patikslinti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai, taikomi kelionių organizatoriams.

Jei paaiškės, kad kelionių organizatoriaus nuosavas kapitalas tapo mažesnis negu 1/2 įstatinio kapitalo, Valstybinis turizmo departamentas raštu privalės įspėti kelionių organizatorių pašalinti šį trūkumą. Jeigu trūkumas per 6 mėnesius nebus pašalintas, kelionių organizatoriaus pažymėjimas bus panaikintas.