Verslas

2012.11.13 11:30

Virtualusis adresas leis atsisakyti popierinių dokumentų ir pašto paslaugų

Algirdas Igorius, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2012.11.13 11:30

Nuo šiol įmonės gali naudotis kol kas analogų neturinčia nemokama virtualiojo adreso paslauga. Tikimasi, kad ji leis sutaupyti pašto paslaugoms. 

Nuo šiol įmonės gali naudotis kol kas analogų neturinčia nemokama virtualiojo adreso paslauga. Tikimasi, kad ji leis sutaupyti pašto paslaugoms.

Virtualiuoju adresu galima siųsti ir gauti pranešimus ir prie jų prisegtus dokumentus. Šio adreso pagrindas – ne vartotojo sukurtas vardas, o jo valdomo pastato ar patalpos adresas. Naujovę sukūręs Registrų centras įdiegė dokumentų elektroninio pasirašymo įrankius. O tokie dokumentai turi tokią pačią teisinę galią kaip ranka pasirašyti.

„Virtualiojo adreso paslauga leidžia visiškai apsieiti be popierinių dokumentų. Dokumentai, pasirašyti elektroniniu parašu, gali būti siunčiami iš vieno kompiuterio į kitą ir iš karto keliauti į elektroninių dokumentų archyvą. Visiškai nelieka poreikio spausdinti dokumentų popieriuje ir skenuoti ar kaupti tuos dokumentus popieriuje, kas kainuoja daug pinigų. Ir verslo, ir viešųjų įstaigų atstovai tą puikiai žino“, – teigė Registrų centro atstovas spaudai Aidas Petrošius.

Prisijungę prie internetinės registrų centro savitarnos sistemos, virtualiuoju adresu nuo pirmadienio gali naudotis du milijonai vartotojų – pastatų, patalpų ir įmonių savininkai. Vartotojai identifikuojami per elektroninės bankininkystės sistemą arba elektroniniu parašu.

Iš vienos virtualiojo adreso dėžutės į kitą siunčiami pranešimai ir dokumentai niekur nekeliauja, o lieka Registrų centro tarnybinėse stotyse. Paslauga jau susidomėjo ir ėmė taikyti bankai.

„Klientams dabar daug patogiau pasirašyti sutartis, nereikia vykti į banką kaip ankščiau, nes ankščiau reikėdavo atvykti į banką arba siųsti registruotu paštu. Tai šiuo atveju tai galima daryti nuotoliniu būdu, ir tai ypač patogu keliaujantiems įmonių vadovams. Nes jie, būdami bet kuriame mieste arba užsienyje, gali pasirašyti sutartis ar pateikti prašymus bankui“, – tvirtino „Nordea Bank Lietuvos“ Lėšų valdymo skyriaus vadovas Airidas Puodžiūnas.

Virtualiojo adreso informacinės sistemos įdiegimas kainavo apie 600 tūkst. litų. Registrų centras tikisi, kad sistema atsipirks per tris mėnesius, nes bus atsisakyta popierinių dokumentų ir pašto paslaugų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt