Verslas

2014.10.30 15:34

VATESI: abi galimos VAE statybos vietos – tinkamos

BNS2014.10.30 15:34

Parinktos dvi naujos Visagino atominės elektrinės (VAE) statybos vietos yra tinkamos branduolinei elektrinei, pareiškė Lietuvos valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI).

Parinktos dvi naujos Visagino atominės elektrinės (VAE) statybos vietos yra tinkamos branduolinei elektrinei, pareiškė Lietuvos valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI).

„Lietuvos energijos“ parengtoje VAE vietos saugos vertinimo ataskaitoje vertinamos dvi alternatyvios vietos, esančios šalia Ignalinos atominės elektrinės Visagino savivaldybėje šiurės rytų Lietuvoje. VATESI pranešė ketvirtadienį suderinusi ataskaitą.

„Peržiūrėjome mums pateiktą ataskaitą – ji buvo vertinama saugos požiūriu – ir tam, kas yra parašyta pačioje ataskaitoje, mes pritarėme“, – BNS sakė inspekcijos atstovė spaudai Asta Mensonė.

Ataskaitą tuometinė bendrovė Visagino atominė elektrinė (dabar „Lietuvos energija“) inspekcijai pateikė 2011 metais, o šių metų vasarį įmonė paprašė ją suderinti.

Dvi galimos statybos aikštelės yra Ignalinos atominės elektrinės teritorijoje – pirmoji yra į rytus nuo jos antrojo bloko, o antroji – į vakarus nuo IAE elektros paskirstymo įrenginių.

Vyriausybė vis dar nėra apsisprendusi, ar Lietuva statys naują atominę elektrinę. Teigiama, kad dėl to kalbamasi su projekto partneriais Latvija, Estija ir Japonijos „Hitachi“.

Energetikos ministerija ir Japonijos korporacija „Hitachi“ liepos pabaigoje pasirašė supratimo memorandumą, kuriuo įsipareigojo įkurti bendrą tarpinę VAE projekto bendrovę, prie kurios prisijungti kviečiamos Latvija ir Estija.

Lietuva pernai pristatė bendrą trijų Baltijos šalių energetikos įmonių ir „Hitachi“ poziciją, kad ankstesnės Vyriausybės pradėtą naujos branduolinės jėgainės projektą galima iš esmės pagerinti. Teigiama, jog trys Baltijos šalių įmonės kartu su „Hitachi“ peržiūrėjo projektą ir rado galimybių jį pagerinti, tačiau vis dar lieka atvirų klausimų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.