Naujienų srautas

Verslas2014.10.30 12:11

Aiškėja, kaip keisis elektros kainos

Nuo kitų metų elektros kainos gyventojams gali mažėti maždaug vienu centu. Tai galima prognozuoti įvertinus šiuo metu jau patvirtintas elektros kainos dedamąsias.

Nuo kitų metų elektros kainos gyventojams gali mažėti maždaug vienu centu. Tai galima prognozuoti įvertinus šiuo metu jau patvirtintas elektros kainos dedamąsias.

Galutinė kaina turi būti patvirtinta ir paskelbta iki lapkričio pabaigos.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ketvirtadienį patvirtino beveik 1 ct/kWh mažesnį viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) tarifą – 6,15 ct/kWh (1,781 eur ct/kWh) be PVM. Šiuo metu VIAP yra 7,14 ct/kWh be PVM.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Vyriausybės apie 60 mln. Lt sumažintą VIAP kvotas. Energetikos ministras Rokas Masiulis anksčiau sakė, kad sumažėjus VIAP biudžetui, kitais metais gali mažėti ir elektros kaina.

VIAP yra vartotojų remiama dalis elektros gamintojams, kurie yra palaikomi norint užtikrinti Lietuvos energetikos sistemos patikimumą arba paremti atsinaujinančius išteklius. VIAP yra tiesiogiai įskaičiuojama į elektros kainą visiems vartotojams.

DELFI primena, kad šiuo metu vienos laiko zonos elektros tarifas yra 47,4 ct/kWh, o besinaudojantiems dviejų laiko zonų tarifu dieną suvartojama elektra kainuoja 51,3 ct/kWh, naktį ir savaitgaliais – 38,4 ct/kWh.

Gyventojams, kurie naudojasi elektrinėmis viryklėmis, vienos laiko zonos elektros tarifas yra 46,5 ct/kWh, o dviejų laiko zonų – atitinkamai 50,3 ct/kWh ir 37,8 ct/kWh.

Pasirinkusieji planą „Namai“ ir  turintys vienos laiko zonos tarifą ir toliau mokės 10 Lt abonementinį mokestį, o kilovatvalandė elektros jiems pigs beveik 3 ct iki 42,7 ct/kWh, o turintys dviejų laiko zonų tarifą turės atseikėti atitinkamai 45,9 ct/kWh ir 35,3 ct/kWh vietoj 48,8 ct/kWh ir 37,9 ct/kWh.

Turintys planą „Namai plius“ ir toliau mokės 20 Lt pastovų mokestį, o už elektrą pagal vienos laiko zonos tarifą – 41 ct/kWh vietoj 43,8 ct/kWh.
Dviejų laiko zonų tarifo klientai už dieną sunaudotą energiją mokės 43,9 ct/kWh vietoj 46,8 ct/kWh, o naktį ir savaitgaliais – 34,2 ct/kWh vietoj buvusių 36,7 ct/kWh.

Apie 30 proc. visos Lietuvoje sunaudojamos elektros tenka gyventojams, visa kita dalis – pramonei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi