Naujienų srautas

Verslas2014.10.28 09:40

Dėl Rusijos embargo atleidimų gali padaugėti po pusmečio

BNS 2014.10.28 09:40

Atleidimų transporto sektoriaus įmonėse dėl Rusijos importo embargo gali padaugėti po pusmečio, o pieno ir mėsos sektoriuje didesnių pokyčių nenusimato, rašo „Lietuvos žinios“.

Atleidimų transporto sektoriaus įmonėse dėl Rusijos importo embargo gali padaugėti po pusmečio, o pieno ir mėsos sektoriuje didesnių pokyčių nenusimato, rašo „Lietuvos žinios“.

„Mūsų bendrovė rizikas išskirstė dar gerokai prieš embargą: ir pagal šalis, ir pagal įmones. Taigi pas mus kol kas drastiškų atleidimų neprireikė ir nemokamų atostogų išvaroma nebuvo“, – dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė transporto įmonės „Vedautos transportas“ vadovas, vežėjų asociacijos „Linava“ prezidiumo narys Erlandas Mikėnas.

Anot jo, didesni atleidimai transporto sektoriuje gali prasidėti po pusmečio, kai bankai pradės reikalauti paskolų įmokų, kurių įmonės negalės sumokėti dėl susidariusios padėties.

Tuo tarpu vienos didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo įmonių „Pieno žvaigždės“ finansų direktorius Audrius Statulevičius tvirtino, jog bendrovėje darbuotojų sumažėjo, bet nedaug.

„Embargas mus palietė, bet masinių atleidimų nebuvo. Sprendėme, perorientavome gamybą. Dalies produkcijos gamybą nutraukėme dėl sumažėjusio pardavimo kiekio. Darbuotojų sumažėjo dėl sezoniškumo“, – kalbėjo A. Statulevičius.

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos vadovas Egidijus Mackevičius teigė, kad mėsos perdirbėjai veiklą optimizavo prieš importo embargą, todėl apie masinius darbuotojų atleidimus kalbų kol kas nėra.

Rusija rugpjūčio 6 dieną vieneriems metams uždraudė maisto ir žemės ūkio produktų importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų Vakarų šalių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi