Verslas

2014.10.28 10:27

Dalis ministerijų stambias sumas išleidžia konsultantams

BNS2014.10.28 10:27

Finansų ministerija pastaruoju metu už teisines ir kitokias konsultacijas išleido beveik 4,5 mln. litų, rašo „Lietuvos žinios“.

Finansų ministerija pastaruoju metu už teisines ir kitokias konsultacijas išleido beveik 4,5 mln. litų, rašo „Lietuvos žinios“.

Ministerija dienraščiui nurodė, kad didžiausias išlaidas patyrė, užsakydama sau ir kitoms septyniolikai Europos Sąjungos (ES) struktūrinę paramą administruojančių institucijų reikalingą techninę pagalbą – konsultacijas specifiniais su ES struktūrinės paramos įgyvendinimu susijusiais klausimais.

Per ankstesnės Vyriausybės kadenciją – 2011-ųjų birželį – pasirašyta ir iki šios vasaros pradžios galiojusi sutartis su audito ir konsultacijų įmone „Ernst&Young“ Finansų ministerijai atsiėjo 1,9 mln. litų. 1,3 mln. litų Finansų ministerija sumokėjo už praėjusių metų liepą bendrovės „Deloitte Lietuva“ įgyvendintą banko „Snoras“ akcijų kainos nustatymo paslaugą.

1,3 mln. litų konsultacijoms per šią kadenciją išleido Užsienio reikalų ministerija. Energetikos ministerija per praėjusius ir šiuos metus advokatų kontoroms ir kitiems konsultantams atseikėjo beveik 156 tūkst. litų. Ūkio ministerija per pusantrų šios kadencijos metų konsultacijoms išleido daugiau kaip 200 tūkst. litų.

Savo ruožtu Žemės ūkio ministerija nuo 279 iki 418 tūkst. litų yra pasirengusi išleisti už bendrovių „Ernst & Young Baltic“, „Europos socialiniai, teisiniai ir ekonominiai projektai“ bei „ESTEP Vilnius“ rengiamą strategiją, kuri padėtų tinkamai pasirengti Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos įgyvendinimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.