Verslas

2012.11.12 09:46

Derybos dėl kitų metų ES biudžeto žlugo

LRT.lt2012.11.12 09:46

Derybos dėl kitų metų Europos Sąjungos biudžeto žlugo, ES ir šalių narių derybininkams nepavykus susitarti dėl papildomo finansavimo šiems metams. 

Derybos dėl kitų metų Europos Sąjungos biudžeto žlugo, ES ir šalių narių derybininkams nepavykus susitarti dėl papildomo finansavimo šiems metams.

Europos Komisija ir Europos Parlamentas norėtų, kad kitų metų biudžetas būtų 6,8 proc. didesnis. Tačiau dauguma šalių vyriausybių pageidautų, kad didinimas apsiribotų 2,8 proc.

Ši nesėkmė temdo viltis, kad pavyks susitarti dėl 2014–2020 metų finansinės perspektyvos, kurią žadama aptarti kiek vėliau šį mėnesį, teigia korespondentai.

Penktadienį nesutarimai kilo dėl papildomų 9 mlrd. eurų 2012 metams, skirtų švietimo, infrastruktūros ir tyrimų projektams finansuoti.

Tačiau Vokietija, Prancūzija ir kitos vyriausybės suabejojo finansavimu, o aštuonias valandas trukę pokalbiai baigėsi be rezultatų.

„Šiomis sąlygomis mes manėme, kad derybos, kurios neprasidėjo iki šeštos valandos vakaro, negalėtų baigtis naktį“, – teigė pagrindinis Parlamento derybininkas Alainas Lamassoure.

2012 metais ES biudžetas siekė 129,1 mlrd. eurų ir buvo 1,9 proc. didesnis nei 2011-aisiais.

Viena iš programų, kuriai šiemet pritrūko lėšų – studentų mainų programa „Erasmus“. Per 25 metus ji suteikė galimybę beveik 3 mln. jaunuolių iš Europos studijuoti užsienyje.

Atvirame laiške ES vadovams penktadienį daugiau kaip 100 žymių europiečių, tarp kurių – kino režisieriai ir futbolininkai, įspėjo, kad „tūkstančiai gali netekti gyvenimą pakeisti galinčios galimybės“.

Penktadienį išreikšta politinė valia skirti 670 mln. eurų žemės drebėjimo aukoms Italijoje, tačiau nesutarta, kaip tą finansuoti, pranešė Europos Parlamentas.

Jis teigia, kad jei per artimiausią 21 dieną dėl kitų metų ES biudžeto susitarti nepavyks, Europos Komisija turės peržiūrėti siūlomą projektą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.